more_horiz

"Poradzono sobie i z brexitem, i z pandemią". Królikowska-Avis o sytuacji na Wyspach Brytyjskich

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 20:30
- Wielka Brytania, mimo brexitu i fali zachorowań na COVID-19, wciąż przyciąga inwestorów z całego świata - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, pisarka i dziennikarka.
Elżbieta Królikowska-Avis
Elżbieta Królikowska-AvisFoto: PR24/AK

Gość PR24 omówiła między innymi sytuację związaną z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Brytyjski rząd poinformował bowiem, że po raz pierwszy od połowy września 2020 r. zarejestrowano jednocyfrową liczbę zgonów na COVID-19. Spadła też liczba zakażeń.

"Londyn ulubionym miejscem inwestorów"

mid-epa09123929 (1) (1).jpg
"Był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru". William i Harry oddali hołd zmarłemu dziadkowi, księciu Filipowi

- Brytyjczycy dali sobie radę nie tylko z koronawirusem, ale i brexitem. Widziałam, że kiedy Theresa May została niefortunnie wybrana premierem, biznes rozjechał się po krajach byłego imperium brytyjskiego, skąd widać jutro, przyszłość, podczas gdy z Europy widać wczoraj, przeszłość - powiedziała publicystka.

Dodała, że cały czas brytyjska gospodarka kwitła. - Londyn pozostaje ulubionym miejscem dla inwestorów. Nieduże mieszkanie w Pekinie kosztuje bowiem półtora miliona dolarów, tymczasem w Wielkiej Brytanii, milion - zauważyła Elżbieta Królikowska-Avis.

Dodała, że pozostały jednak problemy lokalne. - W czasie negocjacji brexitowych nie zadbano o interesy handlowe Irlandii Północnej, tam mogą być jakieś kłopoty - mówiła dziennikarka.


Posłuchaj
24:44 PR24_mp3 2021_04_12-19-33-18.mp3 E. Królikowska-Avis o koronawirusie w Wielkiej Brytanii i brexicie ("Świat w powiększeniu")

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Elżbieta Królikowska-Avis (pisarka i dziennikarka)

Data emisji: 12.04.2021

Godzina: 19.33 


Zobacz także

Zobacz także