more_horiz

Kłamstwa Rosji dot. przejęcia Lwowa przez Polskę. Jankowski: ta narracja już nie robi wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 20:04
Gościem Polskiego Radia 24 był Wojciech Jankowski, dziennikarz związany z Radiem Wnet, redaktor naczelny "Nowego Kuriera Galicyjskiego", mieszkaniec Lwowa.
Lwów
LwówFoto: Ruslan Lytvyn/shutterstock

Rosyjska propaganda stara się podsycać narrację, jakoby Polska była zainteresowana przejęciem Lwowa i zachodnich terenów Ukrainy. Tego typu fake-newsy mają na celu dzielenie społeczeństw obu państw. Wojciech Jankowski stwierdził, że na taki przekaz "w tej chwili nikt nie reaguje".

Przyznał, że być może wśród osób "o bardziej narodowych poglądach" podobne obawy "podskórnie" były odczuwalne, niemniej w obecnej sytuacji, gdy Ukraińcy dowiadują się o "wielkim wsparciu Polski" dla ich kraju, podobny problem przestaje istnieć. - Może kiedyś, kilka lat temu, to miało szansę działać. Tym razem nie robi to wielkiego wrażenia - ocenił.

Posłuchaj
09:40 Lwów PR24 Jankowski.mp3 Wojciech Jankowski o antypolskiej propagandzie Kremla (Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

- Rosja latami grała na tej nutce - dodał Wojciech Jankowski i przypomniał, że z Kremla płynął przekaz dot. ewentualnego rozbioru Ukrainy. - Nikt tego w tej chwili nie bierze poważnie - stwierdził gość PR24.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Wojciech Jankowski z "Nowego Kuriera Galicyjskiego"

Data emisji: 2.05.2022

Godzina: 19:33

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem