X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Krzysztof Miszczak: USA będą chciały prowadzić politykę dwutorowej współpracy z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 20:53
Chodzi o otwarcie, współpracę i jednocześnie odstraszanie. Rosja jest ważna dla Amerykanów ze względu na stosunki z Chinami - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak, rozważając plany Joe Bidena zw. z nadchodzącą wizytą amerykańskiego przywódcy w Europie.
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

Prezydent Joe Biden wraz z pierwszą damą USA Jill Biden rozpoczną w środę wieczorem wizytę w Europie. W czwartek Joe Biden spotka się z premierem Borisem Johnsonem, a następnie weźmie udział w szczycie grupy G-7 w Kornwalii. W niedzielę amerykańska para prezydencka spotka się z królową Elżbietą. Następnie Joe Biden uda się do Brukseli, gdzie weźmie udział w dwóch szczytach: NATO oraz USA-UE. Ostatnim punktem europejskiej podróży amerykańskiego prezydenta będzie spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie. W Polskim Radiu 24 o wizycie Joe Bidena w Europie mówił prof. Krzysztof Miszczak.

putin 1200 (1).jpg
Najpierw Biden, teraz Putin. Rosja wychodzi z traktatu o otwartych przestworzach

"Rosja jest ważna dla USA"

Gość PR24 stwierdził, że między Joe Bidenem a jego poprzednikiem Donaldem Trumpem, a także Barackiem Obamą, dochodzi do pewnych kontynuacji, jeśli chodzi o politykę międzynarodową.

- Joe Biden - to jest taka oferta dla Europy - będzie chciał transatlantyckiej odnowy. Prawdopodobnie powrotu do tych poprzednich relacji już nie będzie. Biden jest bardziej prosojuszniczy w porównaniu do Trumpa - mówił prof. Krzysztof Miszczak.

Ekspert stwierdził, że USA będą chciały prowadzić teraz "dwutorową politykę współpracy z Rosją", w czym Europa, a szczególnie Niemcy, będą szczególnie ważnym elementem. - Chodzi o takie otwarcie, współpracę i odstraszanie, jeśli chodzi o Rosję. Rosja jest ważna dla Amerykanów, ważna jest też dla Europy, ale nie dla całej Europy, nie dla Unii Europejskiej. Dla Niemiec, jako tego hegemona w Europie. Rosja jest ważna ze względu na stosunki z Chinami - wyjaśnił prof. Miszczak.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
26:09 PR24_mp3 2021_06_07-19-33-30_ŚwiatWPowiększeniu.mp3 Prof. Krzysztof Miszczak o wizycie Joe Bidena w Europie ("Świat w powiększeniu" / PR24)

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: prof. Krzysztof Miszczak (Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego SGH)
Data emisji: 07.06.2021
Godzina emisji: 19.33

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Paweł Lisicki: z perspektywy Joe Bidena Niemcy stały się głównym punktem odniesienia

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 14:45
- Sytuacja, w której Niemcy mają być głównym podmiotem, za którego pośrednictwem Amerykanie będą prowadzili politykę w Europie, nie jest pozytywna dla Polski. Szkoda, że tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje USA z Rosją. Jan Parys: oba kraje są zainteresowane zahamowaniem wyścigu zbrojeń

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 15:40
-  Rosja ma stagnację gospodarczą, a Ameryka ma wielkie zadłużenie i ogromne problemy wewnętrzne, więc chce skoncentrować siły na wzmocnieniu systemów społecznych i gospodarczych - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były wiceminister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń