X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef NATO o współpracy Rosji z Białorusią: jesteśmy gotowi bronić każdego sojusznika

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:07
- NATO widzi, że Białoruś staje się coraz bardziej zależna od Rosji, jest zaniepokojone tą współpracą i uważnie śledzi rozwój sytuacji - powiedział szef Sojuszu Jens Stoltenberg w wywiadzie dla "Welt am Sonntag". Jesteśmy gotowi bronić każdego sojusznika w wypadku zagrożenia ze strony Mińska czy Moskwy - zapewnił.
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg Foto: twitter.com/Jens Stoltenberg

- W przeszłości Rosja poważnie naruszała integralność terytorialną Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Nie chcę za dużo spekulować. NATO to sojusz obronny. (...) W sytuacji kryzysowej jesteśmy oczywiście gotowi chronić i bronić każdego sojusznika przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami ze strony Mińska i Moskwy - powiedział niemieckiej gazecie sekretarz generalny NATO.

epa09248043 (1).jpg
"Musimy sprawić, by reguły rządzące światem ustalały demokracje". Biden o podróży do Europy

Ograniczona współpraca

Stoltenberg zaznaczył, że od czasu fałszerstw podczas wyborów prezydenckich na Białorusi w sierpniu 2020 r. poważnie ograniczona została współpraca z Białorusią, prowadzona w ramach natowskiego programu Partnerstwo dla Pokoju. Dodał, że białoruscy dyplomaci mają bardzo ograniczony i nadzorowany dostęp do kwatery głównej Sojuszu.

Sytuacja na Białorusi ma być również jednym z głównych tematów przyszłotygodniowego szczytu przywódców państw członkowskich NATO. Omawiany będzie również rozwój wydarzeń w Rosji, na Ukrainie i w Afganistanie - przekazał Stoltenberg.

Czytaj także:

Sekretarz generalny wezwał Rosję do rozmów w ramach Rady NATO-Rosja. Moskwa nie odpowiada na zaproszenia Sojuszu do wzięcia udziału w posiedzeniu tego gremium, a ostatnie spotkanie Rady odbyło się ponad półtora roku temu. - Sojusz realizuje dwutorowe podejście do Rosji: odstraszanie i dialog - podkreślił szef NATO. Zaakcentował, że stosunki z Rosją osiągnęły "punkt krytyczny", nieznany od końca zimnej wojny, a rozmowy są najlepszą metodą rozładowania tych napięć.

Szef NATO zwrócił także uwagę na poważne wyzwania związane ze wzrostem gospodarczym Chin. - Nie patrzymy na Chiny jak na wroga - zastrzegł. Dodał jednak, że ten kraj nie podziela zachodnich wartości, nie wierzy w demokrację i wolność słowa oraz jest bardzo aktywny w Afryce, na Bałkanach i w Arktyce. Dodatkowo inwestuje w infrastrukturę krytyczną w Europie Zachodniej i cyberprzestrzeń. To wszystko powoduje "fundamentalną zmianę w globalnej równowadze sił" - podkreśla Stoltenberg.

Stwarzającym nowe zagrożenia wyzwaniem dla NATO jest również coraz częstsza współpraca polityczna i militarna miedzy Rosją i Chinami - zaznaczył sekretarz generalny. Oba kraje prowadzą wspólne ćwiczenia wojskowe, w tym manewry lotnicze i morskie, współpracują też w organizacjach międzynarodowych, np. w ONZ, i wymieniają się doświadczeniami w zakresie uzbrojenia i kontroli internetu - uzupełnia.

dz

Czytaj także

22 lata temu serbskie wojska opuściły Kosowo

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 05:35
22 lata temu, 10 czerwca 1999, wojska serbskie wycofały się z Kosowa. Tego samego dnia Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęła rezolucję nr 1244 na mocy której utworzono Misję Tymczasowej Administracji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kosowie (UNMIK), nadając jej zwierzchnictwo nad prowincją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rosja i Chiny to obecnie największe zagrożenia dla krajów NATO"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 09:35
Jens Stoltenberg zaprezentował plan reform NATO do roku 2030. Dokument będzie głównym tematem zaplanowanego za 10 dni szczytu Sojuszu w Brukseli
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieprawda, że rosyjski okręt przekroczył polskie wody terytorialne". MON dementuje fake newsa

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 12:24
Jako nieprawdziwą Ministerstwo Obrony Narodowej określiło w sobotę informację, jakoby rosyjska korweta przekroczyła polskie wody terytorialne.
rozwiń zwiń