more_horiz

"Rosja w pełni zaakceptowała rozszerzanie się NATO w latach 90.". Pszczel o narracji Kremla

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 20:10
- Twierdzenie, że Sojusz Północnoatlantycki miał się nie poszerzać jest propagandą Kremla zastosowaną na arenie międzynarodowej oraz na użytek wewnętrzny - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Pszczel z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.
- Rosja w pełni zaakceptowała rozszerzanie się NATO w latach 90. - Pszczel o narracji Kremla
- Rosja w pełni zaakceptowała rozszerzanie się NATO w latach 90. - Pszczel o narracji KremlaFoto: shutterstock.com

Gość PR24 mówił między innymi o sytuacji na wschodniej flance NATO, groźbie wojny na Ukrainie oraz o oskarżeniach Władimira Putina pod adresem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

- Pretensje Rosji jakoby NATO oszukało ją na początku lat dziewięćdziesiątych, że niby miało nie być poszerzania struktur czy eksploracji, to nie nowość. Pamiętam wypowiedź prezydent Putina, gdzie taki zarzut postawił, dyplomaci rosyjscy szukali wtedy dokumentów na owe przyrzeczenia, a takich dokumentów nie było i nie mogło być - wyjaśnił gość PR24.

"Narracja Kremla"

Dodał, że jest to element narracji Kremla także na użytek wewnętrzy. NATO jest wiarygodne wobec swoich przyrzeczeń, natomiast Rosja na dziesiątki różnych sposobów łamie zasady. - Rosja w pełni zaakceptowała rozszerzenie NATO, Kreml uprawia natomiast propagandę w tym względzie nie tylko na arenie międzynarodowej - powiedział Robert Pszczel.

Prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Joe Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oraz sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wzięli udział w konsultacjach, by koordynować reakcję w przypadku dalszej agresji militarnej na Ukrainę.

Czytaj także:

Ministrowie spraw zagranicznych UE spotykali się też w Brukseli i ostrzegli Rosję, że będzie musiała ponieść "poważne" konsekwencje, jeśli zaatakuje Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział telefonicznie przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi, że dla Kijowa ważne jest, aby UE wykazała się jednością.


Posłuchaj
25:47 PR24_mp3 2022_01_25-19-33-20.mp3 - Rosja w pełni zaakceptowała rozszerzanie się NATO w latach 90. - Pszczel o narracji Kremla ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Świat w Powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Robert Pszczel z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego

Data emisji: 25.01.2022

Godzina: 19:33  

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem