Krzysztof Gawkowski o celach SLD

– Rada Krajowa pokazała jasno, jaki jest cel na najbliższe miesiące: zjednoczyć lewicę – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Gawkowski. Sekretarz generalny SLD podkreślał w Rozmowie Politycznej, że ważne jest zintegrowanie w tym celu całego środowiska lewicowego.

2015-06-01, 17:00

Krzysztof Gawkowski o celach SLD
N/z Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Sojuszu Lewicy Demokratycznej/fot.www.gawkowski.pl

Posłuchaj

01.06.15 Krzysztof Gawkowski: „Będę namawiał do tego, by zbudować alternatywę, która niekoniecznie będzie musiała mieć w nazwie Sojusz Lewicy Demokratycznej”’
+
Dodaj do playlisty

Sobotnia Rada Krajowa SLD nie przyniosła zmian na czele partii. Jej liderem pozostał Leszek Miller. Ustalono jednak, że ugrupowanie będzie dążyło do stworzenia jednej, lewicowej listy w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

– Barbara Nowacka, Wanda Nowicka czy Andrzej Rozenek to politycy, którzy mają w sercu lewicę. Jeżeli ludzie o lewicowych poglądach będą chcieli współtworzyć komitet wyborczy, dający nadzieje na sukces, to zapraszamy ich do współpracy. Mówimy „nie” głosom o tym, że kogoś należy skreślić – podkreślał Gawkowski.

Gość Rozmowy Politycznej nie wykluczył, że lewicowa lista w wyborach parlamentarnych nie będzie sygnowana szyldem SLD. – Będę namawiał do tego, by zbudować alternatywę, która niekoniecznie będzie miała w nazwie Sojusz Lewicy Demokratycznej – dodał w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny SLD.

Z Krzysztofem Gawkowskim rozmawiała Agnieszka Rucińska.

REKLAMA

Polskie Radio 24/mp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej