Robert Kropiwnicki (PO): Nowy sędzia TK pogłębi kryzys

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała kandydaturę prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. PiS chce, aby zastąpił on Mirosława Granata, którego kadencja wygasa 27 kwietnia. Sprawę skomentował w Rozmowie Politycznej Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej.  

2016-04-12, 16:56

Robert Kropiwnicki (PO): Nowy sędzia TK pogłębi kryzys
Robert Kropiwnicki. Foto: PR24/MR

Posłuchaj

12.04.16 Robert Kropiwnicki: „PiS wybiera kolejnego sędziego, który pogłębi kryzys wokół TK (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Za pozytywną opinią dla kandydatury prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego było 16 posłów, 11 przeciw. Podczas posiedzenia posłowie opozycji zadawali kandydatowi wiele pytań, głównie o konflikt wokół TK, na które Jędrzejewski odmawiał odpowiedzi.

Robert Kropiwnicki ocenił w Polskim Radiu 24, że wybór kolejnego sędziego doprowadzi do zaognienia sporu wokół TK.

– PiS wybiera kolejnego sędziego, który pogłębi kryzys wokół TK. Jakiekolwiek porozumienie musi się zacząć od publikacji wyroku Trybunału. Tymczasem PiS chodzi o całkowity paraliż jego prac – powiedział polityk.

W całej rozmowie także o rezolucji Parlamentu Europejskiego o praworządności w Polsce i sporze o całkowity zakaz aborcji.

Z Robertem Kropiwnickim rozmawiał Lucjan Olszówka.

Polskie Radio 24/gm


Polecane

Wróć do strony głównej