PGZ gra razem w WOŚP. "Chcemy być godni zaufania nie tylko dla żołnierzy"
- PGZ pomagała w czasie pandemii, a COVID-19 dotknął przecież wszystkich. Trudno było nie zagrać w finale WOŚP, który nawiązywał do naszej działalności - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Matuszak z Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
2024-02-03, 09:42
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 32. Z informacji podanych na specjalnej konferencji wynika, że deklarowana suma zebranych środków wyniosła 175 426 813 złotych. To jednak nie koniec dobrych informacji - pieniądze wciąż wpływają. Wiele licytacji internetowych zakończy się dopiero 9 lutego. Ostateczny termin na spokojne rozliczenie zbiórki ustalono natomiast na 7 marca.
Pierwszy raz od 2016 roku razem z WOŚP zagrało też Wojsko Polskie. - Cieszę się, że zagrała też Polska Grupa Zbrojeniowa. Nasze hasło brzmi "Godni zaufania". Chcemy być godni zaufania nie tylko dla żołnierzy, bo COVID-19 dotknął przecież wszystkich. Pomagaliśmy też w czasie pandemii. Trudno było, żebyśmy nie zagrali w finale, który nawiązywał do naszej działalności - powiedział Jacek Matuszak.
Nadal trwają aukcje PGZ na rzecz WOŚP. - Jest o co walczyć. Można m.in. zwiedzić Stocznię Wojenną, gdzie dzieją się rzeczy wielkie. Kilka dni temu położyliśmy stępkę pod fregatę. W Stoczni Wojennej na własne oczy można zobaczyć, jak buduje się okręt. Istnieje też możliwość przejażdżki czołgiem po poligonie Bumaru. Nie każdy może zostać czołgistą, ale dzięki tej aukcji każdy, kto sięgnie do swojego serca i kieszeni, będzie mógł przejechać się czołgiem Leopard 2PL - tłumaczył Matuszak.
- Chciałbym też zarekomendować aukcję, którą wystawił spółka Jelcz. Chodzi o unikatowe statuetki i precjoza związane z historią polskich autobusów. Można też wylicytować ryngrafy związane z konkretnymi projektami PGZ dla wojska, związanymi z programami Borsuk, Narew i Miecznik. Wystawiliśmy też modele Borsuka i Warana. Można w mniejszej skali pozyskać odrobinę wojskowego sprzętu - dodał.
REKLAMA
Posłuchaj
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała od bieguna do bieguna i od Japonii do Stanów Zjednoczonych. Kwestowało ok. 120 tys. wolontariuszy w 1680 sztabach w Polsce oraz w 101 sztabach za granicą. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych. Pandemia COVID-19 mocno nadwyrężyła nasze płuca, a wiele osób cierpi na powikłania po przebytej chorobie.
Więcej w nagraniu.
* * *
Audycja: Cafe armia
Prowadzi: Agnieszka Drążkiewicz
Gość: Jacek Matuszak (PGZ)
Data emisji: 3.02.2024
Godzina emisji: 8.35
REKLAMA
PR24/wmkor
Polecane
REKLAMA