X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Poranka: Organizacje pozarządowe w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 10:07
W przestrzeni publicznej trwa debata dotycząca funkcjonowania organizacji pozarządowych. Goście Polskiego Radia 24 – Paweł Kęska z Caritas Polska, Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, Stanisław Kowalski z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i Maciej Woźniakiewicz, publicysta – w Debacie Poranka rozmawiali o tym, dlaczego ludzie chcą pomagać innym.
Audio
  • 29.11.16 Debata Poranka: Organizacje pozarządowe w Polsce
W Polsce zarejestrowanych jest łącznie ponad 100 tys fundacji i stowarzyszeń.
W Polsce zarejestrowanych jest łącznie ponad 100 tys fundacji i stowarzyszeń.Foto: TusitaStudio / pixabay

Jak podkreślał w Debacie Poranka Maciej Woźniakiewicz, gospodarz audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja na antenie Polskiego Radia 24, kluczem do prowadzenia działalności charytatywnej jest empatia. – Z rozmów z moimi gośćmi wynika, że właśnie ona pcha ich do działania – wskazywał publicysta. – Trzeba dostrzegać drugiego człowieka – dodawał.

Stanisław Kowalski z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zauważył z kolei, że osoby działające w organizacjach charytatywnych muszą wyróżniać się szczególnymi cechami. – Praca z dziećmi jest trudna. O ile nietrudno o rehabilitanta w przypadku dorosłego, to w przypadku najmłodszych jest to problemem. Praca z dziećmi wymaga cierpliwości, odpowiedniego podejścia – tłumaczył gość Polskiego Radia 24.


Stanisław Kowalski i Sławomir Brzózek/fot.PR24/MS Stanisław Kowalski i Sławomir Brzózek/fot.PR24/MS

Paweł Kęska zauważył w tym kontekście, że niesienie pomocy innym może stać się ważnym elementem życia człowieka. – Jeżeli ktoś doświadczy tego, że jego zaangażowanie i nieustępliwość choć trochę zmieniają świat na lepsze, zaczyna czuć, że jego życie ma większy sens – mówił przedstawiciel Caritas Polska. – Gdyby działania organizacji pozarządowych nie były potrzebne, nikt nie brałby udział w organizowanych przez nas inicjatywach – podkreślał Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, która rokrocznie angażuje tysiące ludzi w akcję „Sprzątanie świata”.


Maciej Woźniakiewicz i Paweł Kęski/fot.PR24/MS Maciej Woźniakiewicz i Paweł Kęska/fot.PR24/MS

A jakich zmian legislacyjnych, społecznych i politycznych potrzebują organizacje pozarządowe, by ich działalność była jeszcze skuteczniejsza? O tym w całej Debacie Poranka.

Gospodarzem programu był Robert Walenciak.

Polskie Radio 24/mp

Debaty Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 29.11.16

Godzina emisji: 9.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Społeczeństwo obywatelskie w krajach Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 13:28
W ramach projektu o nazwie „Partnerstwo Wschodnie”, Unia Europejska wspiera rozwój w krajach partnerskich społeczeństw obywatelskich. Jakie rezultaty przynosi to wsparcie? W jakim stopniu udało się aktywistom z krajów wschodnich partnerów upodmiotowić własne społeczeństwa? O tym w audycji „7 Dni Wschód” w Polskim Radiu 24 mówił Krzysztof Bobiński (współprzewodniczący Komitetu Sterującego Forum Społeczeństwa Obywatelskiego krajów Partnerstwa Wschodniego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Rabiej: atak na organizacje pozarządowe był niepotrzebny

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 09:30
– Cieszę się, że wicepremier dostrzegł wodospady kłamstwa, które leją się czasem w "Wiadomościach". Niektóre materiały były mocno zmanipulowane – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Piotr Gliński na antenie TVP Info skrytykował telewizję publiczną za informacje dotyczące powiązań rodzinnych części działaczy sektora publicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy III sektor wymaga uporządkowania? "Reforma konsultowana jest po łebkach"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 16:00
Beata Szydło zapowiedziała ustawę powołującą Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, które zajęłoby się „przygotowywaniem projektów współpracy z NGO-sami i uporządkowaniem całej tej sfery". Centrum miałoby gromadzić wszystkie pieniądze, które są w tej chwili w różnych resortach i które wydawane są na różne cele. "Zapewniłoby to większą transparentność funkcjonowania organizacji pozarządowych i wydawania tych pieniędzy" – podkreśliła premier. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Ignacy Dudkiewicz (portal ngo.pl) i Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński).
rozwiń zwiń