X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicyści o zakończonym proteście osób z niepełnosprawnością

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 09:27
Protestujący w Sejmie opuścili w niedzielę gmach parlamentu. Jak powiedzieli, zawieszają akcję, bo „obecny rząd nie jest gotowy do dialogu”. Rządzący chwalą decyzję o przerwaniu protestu i zapraszają jego uczestników do rozmów. O zakończonym proteście w Sejmie mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (SuperStacja), Igor Szczęsnowicz („Gazeta Polska Codziennie”) i Jakub Kapiszewski („Dziennik Gazeta Prawna”).
Audio
  • 28.05.2018 Grzegorz Łaguna, Igor Szczęsnowicz i Jakub Kapiszewski o zakończonym proteście opiekunów osób z niepełnosprawnością.
Iwona Hartwich  opuszcza Sejm po 40 dniach protestu
Iwona Hartwich opuszcza Sejm po 40 dniach protestuFoto: PAP/Marcin Obara

Zdaniem Igora Szczęsnowicza żaden rząd nie traktował protestujących niepełnosprawnych tak poważnie jak rząd PiS. – Stwierdzenia, że protestujący zawieszają działania, ponieważ źle się ich traktuje, świadczą o tym, że protest się upolitycznił. Zrozumieli, że żądanie gotówki nie ma sensu i słusznie zawiesili protest. Moim zdaniem nie było obrazków, które by źle świadczyły o polskim parlamencie. Pielgrzymki i wizyty pokazywały tylko, że jest to robienie show kosztem protestujących. Cokolwiek niepełnosprawni dostaliby od państwa, to zawsze będzie za mało – mówił komentator.

Według Grzegorza Łaguny protestujący wyszli z Sejmu na tarczy. – Nie osiągnęli tego na co liczyli. Nie ma zwycięzców i nie ma pokonanych, ponieważ zwycięski byłby tylko kompromis. W pewnym momencie protestujący nie chcieli odpuścić, lecz ze strony rządu widać było, że woli dawania gotówki nie ma zupełnie. Były za to szykany i próby wygaszenia tego protestu. To nie było dobre, rząd PO nie dawał lepszych propozycji, ale czysto ludzko traktował protestujących lepiej. To porażka władzy, że nie udało jej się tego protestu zakończyć w sposób pokojowy – powiedział gość Polskiego Radia 24.

W ocenie Jakuba Kapiszewskiego 500 Plus rozepchało budżet i pieniędzy nie ma. – Jestem zmartwiony tym, że nie ma pieniędzy na postulaty osób niepełnosprawnych. To znacząca zmiana narracji ze strony rządu, bowiem dotychczas pieniądze były na wszystko. Przez 500 Plus nie ma pola manewru, a gdzie indziej mogą pojawiać się kolejne żądania różnych grup. Rząd nie padł ofiarą rozdawnictwa, tylko propagandy sukcesu, że „my teraz możemy” – wskazywał publicysta.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/IAR/cd

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

______________________

Data emisji: 28.05.2018

Godzina emisji: 08:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka rządu: tylko dialog może doprowadzić do kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 13:49
- Jeżeli dojdzie do zawieszenia protestu, to będzie to bardzo dobra decyzja za którą dziękuje – oświadczyła w Polskim Radiu 24 rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. – Nic poza dialogiem i pracą przy jednym stole nie jest w stanie doprowadzić do kompromisu i znalezienia najlepszych rozwiązań – dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: Z protestu niepełnosprawnych zrobiono „maczugę do walenia w rząd”

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 18:00
Protestujący opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych zdecydowali o przerwaniu strajku i opuszczeniu Sejmu. Jak mówił w audycji Przekładaniec Jachowicza Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, protest w ostatnim czasie został upolityczniony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróżenie z Faktów: Publicyści o konsekwencjach protestu niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 19:00
Protestujący opiekunowie dorosłych osób niepełnoprawnych zawiesili strajk. W audycji Wróżenie z Faktów publicyści – Kamila Baranowska z „Do Rzeczy” i Piotr Skwieciński z „Sieci” – mówili o politycznych konsekwencjach protestu w Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Północ-Południe: Koniec protestu niepełnosprawnych w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 22:00
Protestujący opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych zdecydowali o przerwaniu strajku i opuszczeniu Sejmu. W magazynie Północ-Południe komentarz prof. Sławomira Sowińskiego, politologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń