X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mirosław Skowron o emeryturach dla twórców: cywilizacyjny skok do przodu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 10:45
- Po trzech dekadach III RP ciągle czekaliśmy na moment, w którym będzie można budować cywilizowane państwo dobrobytu – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko (Gazeta Polska). O emeryturach dla twórców dyskutowali także Mirosław Skowron (Super Express) i Jarosław Wydra (Radio Warszawa).
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Mariola Anna S/Shutterstock.com

Krzysztof Wołodźko przypominał, że problem emerytur dla twórców był od dawna nagłaśniany przez część środowiska artystycznego. - Przez trzy dekady III RP osoby, które miały wcześniej etaty, w realiach rynkowych nie są w stanie uzbierać na emerytury. Ten ruch należało zrobić wcześniej, dobrze, że się o tym myśli. Środowiska opozycyjne, liberalne będzie miało z tym problem, część artystów będzie skłonna głosować na PiS, lub nie głosować na opozycję – zauważył publicysta.

premier konwecja 1200 tt.jpg
Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

Jarosław Wydra ocenił, że to dobre posunięcie ze strony PiS. - Platforma Obywatelska miała taki zamysł, aby wystawiając Małgorzatę Kidawę-Błońską, ten elektorat w jakiś sposób do siebie przekonać. PiS jednak od razu przypomina o swoich rozwiązaniach skierowanych do twórców. Temat jest godny podjęcia, wiele osób związanych z kulturą i sztuką to "wolni strzelcy" którzy nie zarabiają w sposób regularny. To rozwiązanie daje im stabilizację i pozwala zachować wolność artystyczną a nie tylko koniunkturalność – podkreślał.

Mirosław Skowron przyznał, że postulat emerytur dla twórców może być nazwany rozdawnictwem przez tych, którzy mają poglądy neoliberalne. - Tych artystów jest na tyle niewielu, że duże, cywilizowane państwo jest w stanie zapewnić im emerytury. Na pewno nie będą one w wysokości, takiej jak osób odkładających składkę przez całe życie, ale będzie to cywilizacyjny skok do przodu. Artystów o dochodach, które pozwalają im nie martwić się życiem codziennym, jest garstka – ocenił.

pieniądze shutterstock 1200.jpg
M. Manasterski: wyższa płaca minimalna to negatyw reformy Balcerowicza

Jarosław Kaczyński w środowych Sygnałach dnia" w PR1 ocenił, że "bardzo duża większość społeczeństwa" skorzystała na zmianach autorstwa PiS. - W tym 4-leciu, jeśli będziemy rządzili, będziemy kładli największy nacisk na to, żeby dochody społeczeństwa zwiększały się – mówił prezes PiS.

Kaczyński stwierdził, że perspektywa dogonienia krajów Zachodu jest dziś "dostrzegalna". Jednocześnie zaznaczył, że "nie można bez przerwy społeczeństwu mówić, że ma zaciskać pasa i oczekiwać na lepsze czasy".

Posłuchaj także >>> Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Debatę prowadziła Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 08:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka. Publicyści o konwencjach wyborczych PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 10:15
- Konwencja PiS miała inną wagę jakościową, niż ta zorganizowana przez PO. Prezes Jarosław Kaczyński nadaje pewną narrację, tworzy wizję Polski, do której jego partia dąży. Druga strona jest jedynie recenzentem, nie tworzy wizji alternatywnej – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). W debacie Poranka wzięli udział także: Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) oraz Michał Płociński (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: politycy PO opisują alternatywną rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:15
- Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której ktoś, kto ciężko pracuje, nie jest w stanie związać końca z końcem, w sytuacji gdy gospodarka ma się dobrze. Nie ma powodu do tego, żeby ktoś, kto zarabia dzisiaj 4 tys. i więcej, bał się podniesienia płacy minimalnej – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Manasterski: wyższa płaca minimalna to negatyw reformy Balcerowicza

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:11
- Jeśli miałaby to być reforma na miarę Leszka Balcerowicza, to raczej negatyw tej reformy. Na reformach Leszka Balcerowicza społeczeństwo bardzo dużo straciło, a tutaj ma zyskać - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). Gościem Debaty dnia był również Grzegorz Łaguna (wp.pl). We wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej.
rozwiń zwiń