X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nawet LGBT nie chce głosować na Trzaskowskiego". Publicyści o kampanii prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:20
- Rozmawiałem z osobą, która jest znana w środowisku LGBT i powiedziała, że nie zagłosuje na Trzaskowskiego, bo tyle razy zmieniał zdanie, że nie wiadomo co zrobiłby po wyborach. Ta osoba nie chce budować kapitału wokół kogoś, kto może zdradzić - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami Stargardu
Spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami StargarduFoto: Robert Stachnik/REPORTER

Trwa przedostatni dzień kampanii prezydenckiej. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski uczestniczą w ostatnich przed ciszą wyborczą spotkaniach z Polakami. Czy na ostatniej prostej coś jeszcze może nas zaskoczyć?

W "Debacie Poranka" dyskutowali o tym redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci" i Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji".

Posłuchaj
22:26 _PR24_AAC 2020_07_09-08-35-40.mp3 Publicyści o tym, czy coś jeszcze może nas zaskoczyć w dobiegającej końca kampanii prezydenckiej (Debata Poranka)

 - Partie i kandydaci bez programów, z ładnie zawiązanym krawatem, to zmora sceny politycznej. Dzisiaj spora część wyborców stawia na wiarygodność - wskazywał Tomasz Sakiewicz.

Andrzej Duda PAP-1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda: przez ostatnie 48 godz. kampanii będę rozmawiał z Polakami

"Nie potrafimy już ze sobą rozmawiać"

Jarema Piekutowski ocenił sam przebieg jednej z najdłuższych w historii kampanii prezydenckich w Polsce. - Ta kampania nie była ekstremalnie ostra, ale pokazała triumf całkowitego partyjniactwa, czego największym symbolem były pseudodebaty, które prowadzili obaj kandydaci z pustym stanowiskiem dla swojego rywala - powiedział.

- Pseudodebaty pokazały, że dwie największe siły polityczne w Polsce nie potrafią ze sobą już nawet rozmawiać. Rokuje to bardzo źle dla państwa - dodał.

Czytaj także:

Piotr Cywiński, odnosząc się do powodu tak długiej kampanii, mówił też o braku wyborów 10 maja. - Ostatnie miesiące to męczący maraton wyborczy i kompromitujące kombinacje opozycji, a ściślej PO, która użyła pandemii jako parawanu dla zamiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego - dodał.

EN_kiezyn1200.jpg
"Intelektualnie bije na głowę Rafała Trzaskowskiego". Prof. Kieżun poparł prezydenta

"Andrzej Duda zakończył hołd berliński"

Gość Polskiego Radia 24 ocenił także 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy i osiągnięcia jego rywala, Rafała Trzaskowskiego. - Nikt inteligenty, mający rozeznanie w świecie polityki, nie zaprzeczy, że Polska czasów Andrzeja Dudy zaczęła mówić wreszcie własnym głosem, z którym musi liczyć się każdy, nawet jeśli zgrzyta zębami - powiedział.

Piotr Cywiński wskazywał, że "Andrzej Duda zakończył okres wierno-poddańczej polityki wobec Niemiec, bezprecedensowy w dziejach dyplomacji hołd berliński". - Przywrócił godność i dumę narodową. Nie muszą nas kochać, mają nas szanować - mówił.

- Andrzej Duda walczy o prezydenturę z człowiekiem z przypadku, zmiennikiem, którego dorobek to strefa wypoczynku z drewnianych palet, podwyżki w stolicy, o Czajce nie wspomnę - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja"), Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Piotr Cywiński ("Sieci")

Data emisji: 09.07.2020

Godzina emisji: 08.36

kstar

Czytaj także

"Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku". Wiec poparcia dla Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 07:52
- W historii naszego państwa prawie zawsze było tak, że były dwie grupy. Jedna grupa chciała Polski, która będzie podmiotowa, samodzielna. A druga grupa zawsze chciała, żeby Polska była elementem w planie kolonizacji innych państw, taką - można powiedzieć - kserokopiarką - mówił podczas wiecu wyborczego w Płocku (Mazowieckie) europoseł Patryk Jaki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie jednorazowe wezwanie, to poważna oferta". Paweł Mucha o "Koalicji Polskich Spraw"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 08:53
- Potrzeba nam zjednoczenia w tym załatwianiu najważniejszych polskich interesów, spraw gospodarczych czy spraw dotyczących polityki społecznej. To nie jest jakieś jednorazowe wezwanie, ale poważna propozycja polityczna - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta. Skomentował w ten sposób przedstawioną przez Andrzeja Dudę propozycję utworzenia "Koalicji Polskich Spraw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: mamy nadzieję, że wyborcy Kosiniaka-Kamysza zagłosują na obecnego prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 08:30
- Najbliższe wybory są ważne, zależy od nich przyszłość Polski. Musimy mieć świadomość, że same, bez naszego udziału się nie wygrają - powiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel, który apelował na antenie Polskiego Radia 24 o jeszcze większą frekwencję niż w I turze.
rozwiń zwiń