X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powiązany z kierownictwem PO. Bronił jej polityków przed zarzutami". Publicysta o Romanie Giertychu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 09:49
- Roman Giertych jest ściśle powiązany z kierownictwem Platformy Obywatelskiej. Łączą ich pewne interesy. Jest wynajmowany przez PO, by bronić jej polityków przed różnego rodzaju zarzutami - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi audycji byli także Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji" i Jacek Łęski z TVP. 
Audio
  • Publicyści o sprawie Romana Giertycha (Debata poranka)
Roman Giertych
Roman GiertychFoto: ROBERT STACHNIK/REPORTER

W czwartek Roman Giertych trafił do warszawskiego szpitala, po tym jak zasłabł w trakcie przeszukiwania jego domu przez funkcjonariuszy CBA. Po przedstawieniu zarzutów wobec Romana Giertycha zastosowano środki zapobiegawcze w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju i dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

EN_01450016_0017 (1).jpg
Badania toksykologiczne Giertycha? Liziniewicz: to jakiś kabaret i gra procesowa

Stefan Sękowski podkreślił, że "zatrzymanie nie jest karą". - Istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności. Roman Giertych, ani żadna inna osoba wówczas zatrzymana, nie zostali skazani. Co więcej, Roman Giertych nie musi siedzieć w tej chwili w areszcie. Sąd stwierdził, że podstawy zatrzymania są dość nikłe - zaznaczył publicysta. 

Jego zdaniem "powinniśmy powstrzymać się z jednoznacznymi ocenami w tej sprawie". - Mało wiemy na jej temat. Ma ona bardzo duży potencjał polityczny i propagandowy po obu stronach sporu politycznego - skomentował. 


Posłuchaj
20:53 PR24_MPLS 2020_10_20-08-36-05.mp3 Publicyści o sprawie Romana Giertycha (Debata poranka)

 

Jacek Łęski przypomniał, że "prokuratura nie wnioskowała o areszt dla Romana Giertycha". - O sprawie wiemy stosunkowo dużo. Każdy, kto ma choćby minimalne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, wie, że jeżeli w ten sposób wypływają pieniądze z firmy, to nie sądzę, żeby komukolwiek prokuratura czy Urząd Skarbowy odpuścili tego typu działania. Nieprawidłowości są ogromne - stwierdził dziennikarz.

- Roman Giertych dał się poznać jako prawnik wyspecjalizowany w wynajdywaniu różnych sztuczek adwokackich po to, żeby chronić przed odpowiedzialnością ludzi, którzy popełniali przestępstwa - dodał Jacek Łęski. 

CZYTAJ TAKŻE:

Według Mateusza Kosińskiego "Roman Giertych jest ściśle powiązany z kierownictwem Platformy Obywatelskiej". - Łączą ich pewne interesy. Jest wynajmowany przez PO, by bronić jej polityków przed różnego rodzaju zarzutami. Oczywiście w tej sprawie warto pamiętać o domniemaniu niewinności, zachować powściągliwość - powiedział gość PR24. 

W jego opinii "powściągliwość w sprawie Romana Giertycha powinni zachować także politycy Platformy". - Bo może się okazać, że zarzuty się potwierdzą - argumentował publicysta.

- Ile razy jest ktoś zatrzymywany z kierownictwa Platformy, to politycy tego ugrupowania podnoszą larum, że to "zatrzymanie polityczne" czy zemsta polityczna. Rozumiem, że ludzie z otoczenia najwyższych władz PO już nigdy nie popełnią żadnego przestępstwa, bo każde ich oskarżenie będzie się wiązało z tym podnoszeniem larum - podkreślił Mateusz Kosiński. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Jacek Łęski (TVP), Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność), Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja")
Data emisji: 20.10.2020
Godzina emisji: 8.35

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta: sprawa Giertycha ma charakter wyłącznie kryminalny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 19:23
- Nie wydaje mi się, żeby cała ta sprawa była jakimś spiskiem rządzącej ekipy przeciw Romanowi Giertychowi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Hubert Biskupski ("Super Express") jest zdania, że opinie nt. zatrzymania adwokata są w Polsce zależne od stosunku do rządu i nie zmieni tego nawet prawomocny wyrok sądu.
rozwiń zwiń