more_horiz

Pandemia, szczepionka na COVID-19, ale też wybory i wyrok TK. Publicyści podsumowali 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:25
Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") podkreślił, że pandemia koronawirusa była najważniejszym wydarzeniem roku. Zauważył, że "wszystko było pod dyktando tego wydarzenia", w tym wybory prezydenckie. Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") ocenił, że poza COVID-19, najważniejszy w 2020 r. był wyrok Trybunały Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Michał Płociński podkreślał rolę szybkiego opracowania szczepionki. - To osiągnięcie ludzkości - stwierdził. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Goście PR24 zostali zapytani o najważniejsze, ich zdaniem wydarzenia 2020 roku. - Nie będę zbyt oryginalny, jeśli powiem: pandemia - przyznał Tomasz Żółciak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Andrzej Duda 1200 PAP.jpg
Podsumowanie roku 2020. Kto został politycznym zwycięzcą?

"Test dla państwa"

- Wszystko było pod dyktando tego wydarzenia, włącznie z wyborami prezydenckimi, które zapiszą się w historii. Droga do nich była kręta i wyboista - powiedział publicysta "DGP".

- Z perspektywy politycznego polskiego podwórka postrzegam pandemię jako złoty test na walkę z imposybilizmem państwa, która leży u podstaw wszelkich politycznych działań i motywacji Jarosława Kaczyńskiego - wskazał gość PR24. - Myślę, że za wcześnie na dokonanie ostatecznego bilansu, bo pandemia trwa w najlepsze, ale miejmy nadzieję, że w przyszłym roku, poobijani, ale wyjdziemy z tego kryzysu - podkreślił.

Posłuchaj
22:40 [PR24]PR24 (mp3) 30 grudzień 2020 08_36_06.mp3 Publicyści o mijającym roku (Polskie Radio 24/Debata poranka)

 

"Mam nadzieję, że wyrok TK zostanie wprowadzony w życie"

- Oprócz pandemii, dla mnie najważniejszym wydarzeniem był wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Myślę, że w następnym roku będą konsekwencje tego wyroku. Mam nadzieję, że zostanie on wprowadzony w życie - powiedział Bogumił Łoziński.

Dopytywany o to, jakie miałyby być te konsekwencje, odparł: "dla mnie jak najbardziej pozytywne". - Dzieci, które są chore, nie będą zabijane - wyjaśnił. - Chodzi o takie schorzenia jak zespół Downa czy Turnera. To duża grupa, połowa zabijanych dzieci, które bezwzględnie mają prawo do życia. Jeśli ktoś myśli inaczej, jest po prostu barbarzyńcą - ocenił.

Szczepionka na COVID-19. "Powinniśmy być dumni"

- Pojawienie się szczepionki niecały rok po tym jak rozpoczęła się pandemia, koronawirus doszedł do Europy, jest wydarzeniem niesamowitym w skali cywilizacyjnej, nie tylko w skali tego roku - ocenił Michał Płociński ("Rz"). 

Zdaniem publicysty powstanie "szczepionki nowej generacji, która działa zu

CZYTAJ RÓWNIEŻ
agaton koziński.jpg
"Świat Zachodu dowiódł swojej sprawczości intelektualnej". Koziński o szczepionce przeciw COVID-19

pełnie inaczej i została stworzona zupełnie inaczej niż dotychczasowe, jest wielkim osiągnięciem ludzkości". - Powinniśmy być z tego dumni - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 30.12.2020

Godzina: 08.36 

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem