X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Orlen jest niewygodny dla firm ze Wschodu". Publicyści o oskarżeniach wobec Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 11:00
- Z tej całej afery Polacy zapamiętają, że Daniel Obajtek używa czasem brzydkich wyrazów i tyle. Ma ona potencjał jak sprawa budowy wieżowców przy Srebrnej i jest tak pogmatwana, że nie wiadomo, o co chodzi - powiedział podczas "Debaty Poranka" w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski.
Paliwa w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie - zaznaczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Paliwa w Polsce są jednymi z najtańszych w Europie - zaznaczył prezes PKN Orlen Daniel ObajtekFoto: canon_photographer/shutterstock

Gośćmi poniedziałkowej "Debaty Poranka" byli dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego, Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Wśród tematów debaty sprawa prezesa Orlenu, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wybór RPO.

Posłuchaj
21:59 _PR24_AAC 2021_03_01-08-36-15.mp3 "Orlen jest niewygodny dla firm ze wschodu". Publicyści o oskarżeniach wobec Daniela Obajtka (Debata Poranka)

- Ktoś, kto słyszał, jak Radosław Sikorski wypowiada się na temat naszych relacji z USA, raczej nie jest zszokowany taśmami Daniela Obajtka. Oczywiście wolałbym, aby nikt nie używał takiego języka - ocenił Maciej Kożuszek.

forum obajtek1200 (1).jpg
"GPC": ataki wujów na Obajtka mogą wynikać z jego zeznań nt. nieprawidłowości w Elektroplaście

"Orlen cały czas rośnie w siłę"

Według Kożuszka, w naszej spolaryzowanej rzeczywistości tematy takie jak ten z taśmami dot. obecnego prezesa Orlenu mogą odgrywać rolę w mobilizacji twardych elektoratów. - Nie sądzę jednak, aby w najbliższym czasie Daniel Obajtek miał zostać premierem - ocenił.

Dr Sebastian Grajewski przyznał, że dosyć sceptycznie podchodzi do wszelkich rewelacji związanych z ujawnianiem nagrań, a już szczególnie tych sprzed kilkunastu lat. - Tajemnica korespondencji, w tym telefonicznej, jest jednym z dóbr osobistych - wskazywał.

Jerzy Mosoń zwracał uwagę na to, że sprawa nagrań rozmów Daniela Obajtka ma charakter polityczny i biznesowy. - Orlen zawdzięcza mu rekordowe wręcz zyski i rośnie w siłę. Polska spółka jest niewygodna dla firm ze Wschodu - mówił.

- Zastanawiające jest kto mógł inspirować wywołanie tej afery - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Mirosław Skowron

Gościedr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego), Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE)

Data emisji: 01.03.2021

Godz. emisji: 08.35

ks

Czytaj także

Prezes PKN Orlen: w rynkach bałtyckich mamy nawet ponad 80 proc. udziałów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 08:32
- Do litewskiego budżetu wpłacamy ok. 500 mln euro, zatrudniamy blisko 1,5 tys. osób. Firmy, które z nami kooperują, to kolejne 4,5 tys. ludzi. Jesteśmy ważną firmą - powiedział podczas wizyty na Litwie Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Agresywne i irracjonalne zachowanie". Kobieta wjechała w budynek stacji paliw, padły strzały

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 13:00
37-letnia kobieta około północy z soboty na niedzielę wjechała w budynek stacji paliw w Rymaniu - poinformowała rzeczniczka KWP w Szczecinie. Gdy kobieta odjeżdżała, policjanci oddali kilka strzałów w kierunku samochodu. Nikt nie ucierpiał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przekaz kierowany do wyborców PO i opozycji". Prof. Domański o sprawie prezesa Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 18:11
- Efekt tego nie powinien być istotny, nie powinien być ważny, nie powinien zaważyć na obniżeniu notowań Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że mamy do czynienia z pewną powtarzalnością tego typu zarzutów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując sprawę Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, którą opisała "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń