more_horiz

"Od dawna prowadził dziwne działania". Publicyści o oświadczeniu Leszka Millera

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 09:00
- Towarzysz Leszek Miller ma dziś dużo pracy w Parlamencie Europejskim. Dzielnie popiera sankcje dla Polski, wolne strefy dla LGBT i stał się postępowym liberałem - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Dariusz Grzędziński ("Wprost") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Były premier Leszek Miller
Były premier Leszek MillerFoto: Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Leszek Miller ogłosił, że nie zamierza przejść do nowej partii utworzonej z połączenia SLD i Wiosny. - Nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielanym. Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać - stwierdził w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Posłuchaj
23:46 PR24_mp3 2021_03_19-08-36-15.mp3 "Od dawna prowadzi dziwne działania". Publicyści o oświadczeniu Leszka Millera (Debata Poranka)

Leszek Miller wydał oświadczenie dzień po tym, jak liderzy SLD Włodzimierz Czarzasty i Wiosny Robert Biedroń poinformowali, że kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy, która powstanie z połączenia obu partii, odbędzie się na początku wakacji albo tuż po nich. Wcześniej sąd zatwierdził zmianę statutu SLD, w tym zmianę nazwy partii na Nową Lewicę.

Gontarz 1200.jpg
Robert Gontarz: Leszek Miller nie należy do jasnych postaci polskiej polityki

Miller nie powiedział jeszcze ostatniego słowa?

Marek Król wskazywał w Polskim Radiu 24, że "Leszek Miller od dawna prowadził dziwne działania". - Próbuje wybić się na niepodległość, ale bardzo odpowiada mu rola w Koalicji Obywatelskiej, w której od jakiegoś czasu dzielnie działa - powiedział.

Jacek Liziniewicz zwracał uwagę na to, że "masę upadłościową po SLD może przejąć Koalicja Obywatelska". - Tam wszystkich przyjmują. Być może na naszych oczach otworzyło się nowe okno transferowe - mówił.

- Mam wrażenie, że Leszek Miller nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jednak na jego korzyść nie działa metryka. Stare komunistyczne SLD przegrywało wybory, więc zmiana na lewicy była nieunikniona - dodał publicysta.

Z kolei Dariusz Grzędziński podkreślał, że Leszek Miller od dłuższego czasu wysyłał sygnały, że nie podoba mu się w nowym projekcie.

- Wielokrotnie wypowiadał się bardzo krytycznie o Włodzimierzu Czarzastym i Annie Marii Żukowskiej - przypomniał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Goście: Marek Król ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Wprost"), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska")
Data emisji: 19.03.2021
Godzina emisji: 08.36

ks

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem