X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:10
- Jedyne, co wynika z tego wywiadu, to potwierdzenie tego, że w Zjednoczonej Prawicy panuje dzisiaj tak wielki chaos, że sam prezes Jarosław Kaczyński musiał zabrać głos - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Jacek Łęski (TVP) i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska". - Dla partii współtworzących rząd dobrej zmiany nie ma alternatywy innej, aniżeli współpraca w dotychczasowym składzie - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj
20:50 PR24_mp3 2021_04_07-08-38-12.mp3 "W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie Kaczyńskiego dla GP (Debata Poranka)

- Niczego nowego w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes Jarosław Kaczyński nie powiedział. Nie widzę tych czerwonych linii, które miał rysować na politycznej mapie - ocenił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński.

forum-0602700367 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: koalicja Zjednoczonej Prawicy walczy o przyszłość kraju

"To nie buduje jedności w Zjednoczonej Prawicy"

Jerzy Mosoń przyznał, że "dawno nie słyszał z ust prezesa Jarosława Kaczyńskiego tak ostrych słów pod adresem koalicjantów". - Trochę mu się nie dziwię, do kolejnych wyborów coraz mniej czasu, a Zjednoczonej Prawicy będzie coraz trudniej rządzić - powiedział.

- Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska szukają własnego pomysłu ideowego. Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego mogły obrazić wielu działaczy Solidarnej Polski, a to nie buduje jedności w Zjednoczonej Prawicy - dodał.

Czytaj także:

Jacek Łęski zwracał uwagę na to, że prezes Jarosław Kaczyński kontynuuje w najnowszym wywiadzie wątki znane z rozmowy z PAP przed świętami. - Przede wszystkim nawołuje koalicyjne partie do bardziej zgodnej współpracy z rządem premiera Mateusza Morawieckiego - mówił.

- W Zjednoczonej Prawicy trwa dzisiaj spór nie o personalia, ale spór ideologiczny, np. o to, jak reagować na to, co dzieje się w Parlamencie Europejskim. Jedna strona podkreśla, że w lipcu zostaliśmy oszukani w PE, a druga nadal twierdzi, że wszystko jest OK - dodał dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Eliza Olczyk

Goście: Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Jacek Łęski (TVP), Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre)

Data emisji: 07.04.2021

Godz. emisji: 08.35

ks

Czytaj także

Dr Herudziński: każde z ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę walczy o swoje

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:45
- To, jakie usłyszymy informacje, zależy od tego, gdzie przyłożymy ucho. Jedne mogą mówić o końcu Zjednoczonej Prawicy, inne, że są to tylko wewnętrzne nieporozumienia, które na pewno da się obejść. Jednak różnice są znaczące. Widać, że dochodzi do rozjazdu, chociażby w kwestii Funduszu Odbudowy - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W tej chwili nie rozmawiamy o połączeniu, ale o konkretnych projektach". Paweł Kukiz o negocjacjach z PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:03
– Ustaliliśmy, że takie inicjatywy jak sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna, są rzeczami, które PiS byłby w stanie poprzeć. W zamian za to oczekiwałby oczywiście poparcia swoich projektów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Dera: prezydent zna i akceptuje założenia Nowego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:00
- Prezydent uczestniczy w tym procesie, jest informowany na bieżąco o założeniach, planach pana premiera dotyczących Nowego Ładu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń