"Gdzie są ci, którzy chwalili Bidena?". Publicyści o porozumieniu Waszyngton-Berlin

- Porozumienie między Waszyngtonem a Berlinem ws. Nord Stream 2 jest niekorzystne dla Polski, Ukrainy i krajów nadbałtyckim. Gdzie są dzisiaj ci wszyscy, którzy wychwalali Bidena jako wielkiego demokratę, który będzie walczył z Rosją Putina? - pytał w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet). W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Piotr Grzybowski ("Tygodnik Katolicki Niedziela").

2021-07-23, 09:20

"Gdzie są ci, którzy chwalili Bidena?". Publicyści o porozumieniu Waszyngton-Berlin
W opinii dr. Zaborowskiego, Joe Biden ma duże doświadczenie w polityce zagranicznej . Foto: Oscar Ivan Lopez/ Shutterstock

Administracja prezydenta USA Joego Bidena i niemieckie MSZ ogłosiły w środę we wspólnym oświadczeniu porozumienie w sprawie zakończenia sporu na temat NS2. W ramach umowy USA wstrzymują nakładanie sankcji na rurociąg, zaś Niemcy zainwestują w ukraińskie projekty i zobowiążą się do sankcji w razie wrogich działań Rosji.

Posłuchaj

"Gdzie są ci, którzy chwalili Bidena?". Publicyści o porozumienie Waszyngton-Berlin (Debata Poranka) 21:52
+
Dodaj do playlisty

- Wszystkie konflikty na linii Tusk-Kaczyński są zupełnie nieistotne wobec tego, że nasz świat z każdym dniem staje się coraz bardziej niebezpieczny. Putin otrzymał de facto zielone światło dla agresji i dalszych działań militarnych w naszej części Europy - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski.

Powiązany Artykuł

shutterstock joe biden free 1200.jpg
Prof. Jacek Reginia-Zacharski o polityce Joe Bidena: doszło do zmiany wektora

"Mało eleganckie zachowania wobec nowej administracji USA"

Marcin Piasecki wskazywał na antenie Polskiego Radia 24, że sytuacja Polski byłaby dziś inna, gdyby polska dyplomacja nie stawiała od lat tylko na jednego konia, czyli administrację Trumpa. - Polska klasa polityczna z prezydentem na czole zachowuje się mało elegancko wobec nowej administracji USA - powiedział.

- Polska miała szansę, aby być silnym graczem naszej części świata w międzynarodowych rozgrywkach. Gdyby nasza dyplomacja działała lepiej, być może porozumienie między Waszyngtonem i Berlinem byłoby inne - dodał.

REKLAMA

Czytaj także:

Piotr Grzybowski podkreślał, że polityka historyczna i kultura pamięci jest niezbędna w dzisiejszych czasach. - Tożsamość narodowa jest jednym z koniecznych elementów, aby wzmacniać społeczeństwo - mówił.

- Kibicuję dr. Nawrockiemu. IPN musi wreszcie zacząć działać dynamicznie i precyzyjnie. Potrzeba nowego IPN z wizją na przyszłość. To jedna z kluczowych instytucji dla Polski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

REKLAMA

* * *

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej