more_horiz

Protesty i manifestacje - gorąca politycznie jesień

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 10:52
Po sporze o Trybunał Konstytucyjny mogło się wydawać, że jesień będzie spokojna. Okazało się jednak, że mamy spór o aborcję i tysiące kobiet protestujących na ulicach, a także demonstracje pracowników służby zdrowia i nauczycieli. O powodach tak gorącej politycznie jesieni dyskutowali w Debacie Poranka politolog dr Andrzej Anusz (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i publicysta Janusz Rolicki.
Audio
  • 12.10.16 Janusz Rolicki: Polacy budzą się z letargu. Rodzi się społeczeństwo prawdziwie obywatelskie.
Jesień w polskiej polityce stoi pod znakiem protestów i manifestacji
Jesień w polskiej polityce stoi pod znakiem protestów i manifestacjiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Jak podkreślił Andrzej Anusz, wielkim błędem Prawa i Sprawiedliwości była dyskusja wokół ustawy aborcyjnej. - Sposób rozegrania tej sprawy to ogromny błąd. Przygotowywany był kompletnie inny scenariusz, jasno zarysowany przez Jarosława Kaczyńskiego – zaznaczył Anusz.

Dodał, że „do komisji miały iść dwa projekty - jeden zaostrzający i drugi liberalizujący”. - Rozumiem, że przez trzy lata komisja miała na ten temat dyskutować – zaznaczył.

Janusz Rolicki zauważył z kolei, że „Polacy budzą się z letargu”. - Rodzi się społeczeństwo prawdziwie obywatelskie. Do tego działania pobudziła ludzi taktyka PiS i w gruncie rzeczy nonszalanckie traktowanie nas i nie liczenie się z opinią publiczną – wyjaśnił.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr/pj

_________________

Data emisji: 12.10.16

Godzina emisji: 9:15

Zobacz także

Zobacz także