more_horiz

Sankcje wobec Rosji. Jakub Pacan: Francja i Niemcy przygotowują się już na to, co będzie po wojnie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 09:54
- Widać konkurencję między Francją i Niemcami. Oba te państwa nakładają na Rosję sankcje, ponieważ muszą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja").
Stefan Sękowski: trudno było oczekiwać, że sankcje nagle wysadzą Rosję w powietrze, Putin przestanie istnieć, a wojska rosyjskie się wycofają z Ukrainy. Sankcje działają zarówno krótko-, średnio-, jak i długoterminowo
Stefan Sękowski: trudno było oczekiwać, że sankcje nagle "wysadzą Rosję w powietrze", Putin przestanie istnieć, a wojska rosyjskie się wycofają z Ukrainy. Sankcje działają zarówno krótko-, średnio-, jak i długoterminowo Foto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Goście audycji "Debata poranka" na antenie Polskiego Radia 24 rozmawiali o sankcjach wobec Rosji w związku z agresją Rosji na Ukrainę. 

"Nowe rozdanie"


- To nie jest tak, że sankcje nie działają. Trudno było oczekiwać, że sankcje nagle "wysadzą Rosję w powietrze", Putin przestanie istnieć, a wojska rosyjskie się wycofają z Ukrainy. Sankcje działają zarówno krótko-, średnio-, jak i długoterminowo. Długoterminowo bardzo mocno uderzają w Rosję, jak i jej wiarygodność. (...) Z drugiej strony faktem jest to, że sankcje mogłyby być mocniejsze - powiedział Stefan Sękowski. 

Z kolei Michał Płociński stwierdził, że nie ma wątpliwości, iż w dłuższym terminie - szczególnie po wizycie Joe Bidena, który przyjechał do Europy, aby mobilizować europejskich partnerów do długoterminowej walki z Rosją - będziemy nakładać na Rosję mocniejsze sankcje, a to, że złapaliśmy zadyszkę po tych pierwszych sankcjach, i to, że takie państwa jak Francja i Niemcy same się przestraszyły tego, co zrobiły w pierwszych dniach po agresji na Ukrainę, wydaje się zrozumiałe i można się było tego spodziewać. - Szkoda, że tak jest. Mamy teraz moment próby i mam nadzieję, że szybko z niej wyjdziemy - zaznaczył gość Polskiego Radia 24. 

- Po wojnie na Ukrainie będzie nowe rozdanie, a Francja i Niemcy będą chciały mieć nową pozycję w Europie. Widać konkurencję między tymi państwami - stwierdził Jakub Pacan i dodał, że nakładają one na Rosję sankcję dlatego, że muszą, ponieważ presję wywiera na nich między innymi społeczeństwo.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:36 PR24_AAC 2022_03_30-08-36-18.mp3 Stefan Sękowski: trudno było oczekiwać, że sankcje nagle "wysadzą Rosję w powietrze", Putin przestanie istnieć, a wojska rosyjskie się wycofają z Ukrainy. Sankcje działają zarówno krótko-, średnio-, jak i długoterminowo (Debata poranka/Polskie Radio 24)

Czytaj więcej:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Goście: Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja"), Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność")

Data emisji: 30.03.2022

Godzina emisji: 8.35

nj

Zobacz także

Zobacz także