more_horiz

"To oczywista zagrywka polityczna". Michał Płociński o wniosku PO ws. odwołania Zbigniewa Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 09:41
- Donald Tusk, to znaczy Platforma Obywatelska, złożyła wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry i oczywistym jest to, że jest to zagrywka polityczna, która ma postawić Prawo i Sprawiedliwość pod ścianą - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita"). Gośćmi audycji byli także Jędrzej Lipski, wicenaczelny "Dziennika Zachodniego" i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Jędrzej Lipski: stawianie votum nieufności dla ministra Ziobry jest po prostu kolejnązagrywką polityczną i odwracaniem uwagi.
Jędrzej Lipski: stawianie votum nieufności dla ministra Ziobry jest po prostu kolejną zagrywką polityczną i odwracaniem uwagi.Foto: Min. Sprawiedliwości/Twitter

W niedzielę szef PO Donald Tusk zapowiedział wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności wobec lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Tusk uzasadnił zapowiedź wniosku odpowiedzialnością Ziobry za spór o praworządność i wstrzymanie unijnych pożyczek oraz dotacji w związku z Krajowym Planem Odbudowy. "Gazeta Polska" w odpowiedzi na krok lidera PO zaproponowała, aby powołać komisję śledczą, która zbadałby związki pomiędzy Donaldem Tuskiem a Władimirem Putinem. 

Na antenie Polskiego Radia 24 Michał Płociński powiedział, że "to jest faktycznie niesamowicie ważna sprawa, żeby w czasie wojny na Ukrainie, w czasie kryzysu uchodźczego, w czasie czekającego nas kryzysu gospodarczego, w momencie kiedy decydują się losy kolejnych sankcji i tak naprawdę przyszłości naszej części Europy, żebyśmy powoływali komisję śledczą by sprawdzić czy były premier, nierządzący od 8 lat miał jakieś związki z Władimirem Putinem".

- Według Solidarnej Polski widocznie nie ma ważniejszych spraw, ale to chyba mówi bardzo dużo o tej partii - ocenił. - A Donald Tusk, to znaczy PO, oczywiście złożyło wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry i oczywistym jest to, że jest to zagrywka polityczna, która ma postawić PiS pod ścianą - wskazał.

"Strzela kulą w płot"

Gościem audycji był także Jędrzej Lipski, który podkreślił, że "Donald Tusk jak to Donald Tusk, zazwyczaj strzela kulą w płot". - Moim zdaniem łapie się jak tonący brzytwy. Chwyta się wszystkich sposobów by podnieść swoją reputację polityczną i uratować PO, ale to mu nie pomoże - wskazał. - Stawianie votum nieufności dla ministra Ziobry jest po prostu kolejną zagrywką polityczną i odwracaniem uwagi - ocenił.

Odnosząc się do komisji śledczej wskazał, że "należy powołać taką komisję, chociaż jej prace będą trwały długo i mało konkretnie". - Warto jednak sprawdzić i skontrolować kontakty pomiędzy Donaldem Tuskiem, a Władimirem Putinem, zwłaszcza, że przez te ostatnie 12 lat widać, że nie były one jasne, czyste, ani zgodne z polską racją stanu - powiedział.

"Wewnętrzna wojenka"

Mateusz Kosiński podkreślił natomiast, że "jest to element takiej wewnętrznej wojenki politycznej, która często jest prowadzona, która średnio ma większy sens".

- Samo to, że o tym rozmawiamy jest pewnym sukcesem, a to czy taka komisja przyniosłaby coś konkretnego - śmiem wątpić - podkreślił.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:06 Debata .mp3 Jędrzej Lipski: warto sprawdzić i skontrolować kontakty pomiędzy Donaldem Tuskiem, a Władimirem Putinem (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Goście: Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Jędrzej Lipski, wicenaczelny "Dziennika Zachodniego" i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność")

Data emisji: 4.05.2022

Godzina emisji: 8.35


jb

Zobacz także

Zobacz także