X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zgromadzenie Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 07:30
W Lipsku w Niemczech odbyło się niedawno Walne Zgromadzenie Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych. Zbiera się ono co kilka lat aby podsumować działalność ponad 200 kościołów reformowanych na świecie a także by wytyczać plany na przyszłość.
Audio
Materiały prasowe
Materiały prasoweFoto: ekumenizm.pl

„Wysłuchaliśmy sprawozdania Prezydenta Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych, który opowiadał o swoich doświadczeniach płynących z odwiedzin poszczególnych kościołów na świecie – mówił pastor Roman Lipiński z warszawskiej parafii reformowanej, delegat na Zgromadzenie – potem była wymiana doświadczeń, studia biblijne i nabożeństwa, służące wzmocnieniu wiary”.

W trakcie Zgromadzenia miało miejsce ważne wydarzenie o znaczeniu ekumenicznym – wspólnota reformowana na świecie przyjęła Deklarację o Usprawiedliwieniu, podpisaną w roku 1999 w Augsburgu przez Kościół Rzymskokatolicki i Wspólnotę luterańską. W 2007 r. przystąpiła do niej także wspólnota ewangelicko-metodystyczna.

„Uznajemy, że nie tylko pojedynczy człowiek ale cały świat jest zbawiony – usprawiedliwiony z łaski Boga, przez wiarę w niego”

Zgromadzenie dokonało wyboru nowego przewodniczącego. Została nim Najla Kassab Abousawan, pastorka z Narodowego Synodu Ewangelickiego Syrii i Libanu.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24

___________________

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 20.08.17

Godzina emisji: 00:10

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak