Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. Polacy z jednym medalem

2019-04-14, 13:12

Aleksandra Mierzejewska podczas zawodów w Batumi. Foto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Jeden medal wywalczyli reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w gruzińskim Batumi. Złoty krążek w kategorii do 55 kg zdobyła Joanna Łochowska. Występy biało-czerwonych w "Magazynie sportowym" podsumował Bogusław Solecki, dziennikarz TVP Sport.

13.04.19 Bogusław Solecki o występie Polaków podczas ME w podnoszeniu ciężarów.
+

Polskiego dorobku medalowego nie powiększyły startujące w ostatniej konkurencji, wadze superciężkiej Magdalena Karolak i Aleksandra Mierzejewska. Polki zajęły odpowiednio 5. i 6. lokatę. Wcześniej Małgorzata Wiejak zajęła 4. miejsce w kategorii do 76 kg, a na 8. miejscu rywalizację zakończyła Jolanta Wiór.

Bez medalu wrócili do Polski mężczyźni. W niedzielę 6. miejsce w kat. do 109 kg zajął Arkadiusz Michalski. Natomiast Paweł Kulik zajął dziewiąte, a Paweł Szmeja 11. miejsce w kategorii do 96 kilogramów. Bartłomiej Adamus zajął zaś 5. miejsce w kategorii do 89 kg, a Krzysztof Zwarycz 11. miejsce w rywalizacji w kategorii do 81 kg.