more_horiz

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Łomża VIVE Kielce ze srebrnym medalem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 20:48
Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce przegrali w finale Ligi Mistrzów z FC Barceloną po serii rzutów karnych. Decydujące było pudło Alexa Dujszebajewa. - Zabrakło szczęścia - mówił w Polskim Radiu 24 były reprezentant Polski Artur Siódmiak. 
Siódmiak: jestem dumny, że mamy drużynę na takim poziomie
Siódmiak: jestem dumny, że mamy drużynę na takim poziomieFoto: PAP/EPA/ULRICH HUFNAGEL

Finał Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych nie dla Łomży Vive Kielce. Po  dogrywce i rzutach karnych mistrzowie Polski ulegli FC Barcelonie 35:37 (13:14, 28:28, 32:32). Katalończycy obronili tytuł wywalczony przed rokiem.

Były reprezentant Polski w piłce ręcznej Artur Siódmiak tłumaczył w Polskim Radiu 24, że to był bardzo trudny mecz. - Było trochę nerwowości, błędów, które wynikały ze zmęczenia. Zabrakło trochę szczęścia. Trudno powiedzieć o Duszebajewie, że nie ma doświadczenia, że zadrżała mu ręka. Na tym etapie rozgrywek poziom jest bardzo zbliżony. Powinniśmy być dumni z kielczan, zmierzyły się równorzędne drużyny. Przesądziła perspektywa jednego karnego. Gra w finale i przegrana po karnych nie przynosi ujmy. Zawodnicy mają świadomość, że zrobili wszystko co było możliwe. Pewnie teraz są rozczarowani. Jestem dumny, że mamy drużynę na takim poziomie - podkreślił.

Jego zdaniem kielczanie byli w stanie wygrać to spotkanie. - Wszystko na to wskazywało. Zdecydował pojedynczy element. Zabrakło sportowego szczęścia - podsumował Siódmnak.   

Mistrzowie Polski i Hiszpanii mierzyli się w tym sezonie już po raz trzeci. W rozgrywkach grupowych dwa razy górą byli podopieczni Tałanta Dujszebajewa.

Posłuchaj
22:45 PR24 2022_06_19-20-06-16.mp3 Finał Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych nie dla Łomży Vive Kielce (Magazyn sportowy)

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Magazyn Sportowy"

Prowadzący: Tomasz Kowalczyk

Gość PR24Artur Siódmiak 

Data emisji: 19.06.2022

Godzina: 20.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także