more_horiz

Kombinacja norweska zniknie z igrzysk? Szczepan Kupczak o olimpijskich losach dwuboju

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 20:40
- Sytuacja jest ciężka. Po dość dużej batalii o wprowadzenie rywalizacji kobiet nie udało nam się wywalczyć właściwie nic. Musimy czekać do 2030 roku, gdy zapadnie decyzja, czy kombinacja norweska w ogóle będzie miała swoje miejsce na igrzyskach - powiedział w Polskim Radiu 24 najlepszy polski dwuboista Szczepan Kupczak.
Kombinacja norweska może zniknąć z programu igrzysk
Kombinacja norweska może zniknąć z programu igrzyskFoto: Shutterstock/LiveMedia

Kombinacja norweska (połączenie skoków narciarskich i biegu) to dyscyplina, w której Polska w 1956 roku zdobyła swój pierwszy w historii medal zimowych igrzysk. To jedyna zimowa dyscyplina, w której o medale olimpijskie nie rywalizują jeszcze kobiety. 

Teraz jej olimpijskie losy są coraz bardziej zagrożone, o czym niedawno poinformował Międzynarodowy Komitet Olimpijski. O tym, czy dwubój przestanie być dyscypliną olimpijską, mówił w Polskim Radiu 24 Szczepan Kupczak. 

"Nie udało nam się nic wywalczyć"

- Sytuacja jest ciężka. Po dość dużej batalii z naszej strony o dziewczyny na igrzyskach nie udało nam się wywalczyć właściwie nic. Musimy czekać do 2030 roku, gdy zapadnie decyzja, czy dyscyplina w ogóle będzie miała swoje miejsce na igrzyskach - powiedział gość "Magazynu sportowego". 

Przyznał, że na niekorzyść dwuboju przemawia format konkursu, który nie pozwala na transmisję live. - Ciężko nie zgodzić się z argumentami dotyczącymi medialności tej dyscypliny. Niejednokrotnie jest to problem, żeby pokazać ją na żywo - podkreślił, dodając, że atrakcyjniej wypada ona dla kibiców osobiście śledzących zawody. - Jednak wiele razy kombinacja udowadniała, że potrafi dostarczyć emocje - zaznaczył Kupczak. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:56 _PR24_AAC 2022_06_28-20-06-58.mp3 Szczepan Kupczak o kombinacji norweskiej na igrzyskach (Magazyn sportowy/PR24)

***

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzący: Andrzej Grabowski

Gość: Szczepan Kupczak (dwuboista)

Data emisji: 28.06.2022

Godzina emisji: 20.06

kp

Zobacz także

Zobacz także