more_horiz

Pożegnanie Adama Nawałki

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 20:37
Adam Nawałka będzie selekcjonerem polskiej reprezentacji do 30 lipca. Poinformował o tym na wspólnej konferencji prasowej z selekcjonerem Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dorobek Adama Nawałki i polskiej reprezentacji komentował w Polskim Radiu 24 Marcin Feddek (Polsat Sport).
Audio
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie, 03.07.2018.
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie, 03.07.2018. Foto: PAP/Piotr Nowak

Adamowi Nawałce kontrakt wygasł po zakończeniu udziału Polski w mistrzostwach świata w Rosji. Biało-Czerwoni nie wyszli z grupy, przegrywając z Senegalem i Kolumbią oraz odnosząc zwycięstwo z Japonią. Adam Nawałka był selekcjonerem polskiej reprezentacji od listopada 2013 roku. Zastąpił wówczas Waldemara Fornalika.

-  Niestety sprawdziło się powiedzenie selekcjonera który mówił "wszystko jest fajnie do momentu w którym zweryfikuje cię boisko". To boisko nas zweryfikowało w Rosji. Dobrze, że Adam Nawałka wychodzi z podniesionym czołem, że przyznaje się do tego, że popełnił błędy w składzie w pierwszym spotkaniu. Pewien etap się kończy. Czy to jest dobre dla polskiej piłki? Nie wiem - komentował Marcin Feddek.

Jego zdaniem narodowa drużyna musi się zmienić i podnieść. - Najbardziej bolało mnie gdy kibice zarzucali, że piłkarzom nie chciało się grać. To jest bzdura. Po prostu coś nie poszło po ich myśli. Zderzenie z mistrzostwami prawdopodobnie ich przerosło jeśli chodzi o przygotowanie mentalne. Gdy w pierwszym meczu od początku coś się nie układało to nagle okazało się, że drużyna nie ma pomysłu, nie wie co robić, pogubiła się kompletnie na boisku. Trener nie potrafił tego odbudować i coś po prostu pękło - podsumował gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

____________________ 

Data emisji: 04.07.2018

Godzina emisji: 19:37

Zobacz także

Zobacz także