more_horiz

Francja zagra w półfinale. Urugwaj nie potrafił nawiązać walki

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 21:21
Francuzi bez litości rozprawili się z Urugwajem i awansowali do półfinału rosyjskiego turnieju. Spotkanie komentował w Polskim Radiu Jerzy Engiel - selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2000 - 2002. 
Audio
Diego Godin (Urugwaj)  i Antoine Griezmann (Francja)
Diego Godin (Urugwaj) i Antoine Griezmann (Francja)Foto: PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO

Bramki zdobyli Raphael Varane i Antoine Griezmann. Trenerzy drużyn tak komentowali przebieg spotkania:

Oscar Tabarez, trener Urugwaju - Jesteśmy rozczarowani, choć wiele liczących się w futbolu krajów już dawno zakończyło udział w mistrzostwach świata. Sporo wysiłku włożyliśmy w pierwsze 20 minut, mieliśmy przewagę, ale nie przełożyło się to na wynik. W końcówce moim piłkarzom zaczęło już brakować sił -. 

Didier Deschamps, trener Francji - Brak mi słów. Jestem bardzo dumny ze wszystkich swoich 23 zawodników. Bałem się trochę, że ta długa, sześciodniowa przerwa po meczu z Argentyną nam zaszkodzi, wybije z rytmu, ale piłkarze świetnie sobie z tym poradzili. Nikt nie bujał w chmurach, wszyscy twardo stąpali po ziemi i zachowali koncentrację. Myślę, że już możemy mówić, iż odnieśliśmy sukces w tym turnieju. Dziś każdy z Francuzów ma powód do radości -.

- Nie rozpatrywałbym tego meczu tylko przez pryzmat skuteczności francuzów. Był to mecz bardzo energetyczny, każde przyjęcie piłki, każde podanie było przemyślane błyskawicznie. Trzeba popatrzeć jak szybko zmienia się dzisiaj akcja na boisku, jak to boisko stało się ciasne dla takich drużyn jak Urugwaj i Francja. Bardzo dobry mecz  - skomentował Jerzy Engel.

Audycję prowadził Tomasz Kowalczyk.

PAP/PR24

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

____________________ 

Data emisji: 06.07.2018

Godzina emisji: 19:37

Zobacz także

Zobacz także