more_horiz

Półfinał Chorwacja-Anglia. "Przyjemnie ogląda się Chorwatów"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 21:05
Reprezentacja Francji zmierzy się ze zwycięzcą środowego półfinału Chorwacja-Anglia. Zwycięzcę drugiego półfinału typowali w Polskim Radiu 24 Andrzej Juskowiak, Maciej Murawski i Radosław Majdan.
Audio
Ivan Rakitić, Jesse Lingard, Marcelo Brozović w meczu półfinałów MŚ
Ivan Rakitić, Jesse Lingard, Marcelo Brozović w meczu półfinałów MŚFoto: PAP/EPA/FELIPE TRUEBA

Andrzej Juskowiak komentował - Oczekiwania wobec Chorwatów są podobne jak w meczu z Rosją , to oni powinni rządzić, mają więcej jakości po swojej stronie, zawodników, którzy potrafią utrzymać się przy piłce, chcą dominować.  Rosja pokazała, że można się temu przeciwstawić, zwłaszcza w pierwszej połowie, trzeba wtedy dużo biegać. Anglicy potrafią to zrobić. U Anglików brakuje mi jakości, jeśli chodzi o rozegranie piłki w środku pola, te podania nie są wypieszczone, nie są zaskakujące dla rywala, liczą na stały fragment gry. 

Maciej Murawski jest pod wrażeniem dotychczasowej gry Chorwatów - Wybitna drużyna, która gra fajny futbol. Ona zawsze chciała kreować grę, chciała być przy piłce i robiła to dobrze. Przyjemnie się ogląda reprezentację Chorwacji.  Czasami lepiej jest się bronić i zaskoczyć przeciwnika niż kreować grę. Chorwaci chcą iść tą trudną drogą, mają ku temu piłkarzy.

- Chorwaci na pewno będą zmęczeni. Ostatnie dwa mecze zakończyły się dogrywkami. Anglicy mieli łatwiejszą drogę. Rywale typu Rosja czy Chorwacja są łatwiejsi do pokonania niż Belgia, Francja czy Brazylia. Mają dużą szansę dojść do finału, choć wydaje się, że Anglia jeszcze na finał nie zasługuje - podsumowywał Radosław Majdan.

Więcej w nagraniu audycji

W audycji także doniesienia mi.in. z Wimbledonu i Tour de France.

Program przygotowała Sylwia Urban.

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

____________________ 

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 19:37

Zobacz także

Zobacz także