more_horiz

Prezes Polskiego Związku Kajakowego o złocie Polek na MŚ: deklasacja konkurencji

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 20:55
- Medale przynoszą wiele satysfakcji, napędzają sport, ale chcemy też, by pojawiła się w naszym kraju moda na kajakarstwo - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakowego, komentując wyniki mistrzostw świata w Halifax.
Karolina Naja podczas zawodów kajakarskich
Karolina Naja podczas zawodów kajakarskichFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Reprezentanci Polski prowadzą w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w kajakarstwie w Halifax w Kanadzie. Polacy wywalczyli dwa złota i jedno srebro i wraz z Hiszpanami liderują w klasyfikacji medalowej.

Złoto wywalczyły Polki (Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto) w wyścigu K4 na 500 m oraz Ołeksij Kołjadycz w C1 na 200 m. Po srebro sięgnęli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak w C2 na 500 m.

Prezes Polskiego Związku Kajakarstwa skomentował medal Ołeksija Kołjadycza. - Znalazł się w Polsce. Trenował tutaj pod okiem Marka Plocha ostatnie 6 miesięcy. To jest reprezentant sam był zaskoczony złotym medalem, ale po kwalifikacjach byłem niemal pewny, że będzie złoty medal - podkreślił.

- Ten złoty medal - ocenił z kolei prezes zwycięstwo Polek w Halifax - to nie tylko wpłynięcie na pierwsze miejsce, ale również deklasacja konkurencji. Po zawodach mówiło się o dziewczynach, że "to są nasze atomówki" - stwierdził

Najważniejsze wyzwania?

Gość programu ocenił również nastroje jakie panują w reprezentacji po zawodach. - Atmosfera w naszej ekipie jest całkiem dobra. Fajnie zaczyna się współpraca między grupami. Zaczynamy tworzyć zespół. Trenerzy współpracują ze sobą. Zawodnicy także. To też jest bardzo ważne i dobry prognostyk na przyszłość. Łatwiej jest też wtedy przeżywać stres związany z zawodami - zauważył prezes i dodał: "najważniejsze będą mistrzostwa świata, potem wypoczynek i przygotowanie do następnego sezonu".

Posłuchaj
23:32 [PR24]PR24 (mp3) 6 sierpień 2022 20_06_37.mp3 Magazyn Sportowy, źródło: PR24/Magazyn Sportowy

***

Tytuł audycji: Magazyn Sportowy

Prowadził: Tomasz Kowalczyk

Gość:  Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakarstwa

Data emisji: 08.06.2022

Godzina: 20.06

Zobacz także

Zobacz także