more_horiz

"Nie ma ważniejszego meczu w piłce nożnej". Polak Szymon Marciniak sędzią finału MŚ w Katarze

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 21:55
Pierwszy raz Polak będzie głównym arbitrem meczu o najważniejsze piłkarskie trofeum. Niedzielny finał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, w którym Argentyna zagra z Francją będzie sędziował Szymon Marciniak.
Szymon Marciniak razem ze swoim zespołem Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem poprowadzi finał piłkarskich mistrzostw świata
Szymon Marciniak razem ze swoim zespołem Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem poprowadzi finał piłkarskich mistrzostw świataFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

Asystentami prawie 42-letniego arbitra z Płocka będą syn byłego sędziego i prezesa PZPN Michała Listkiewicza - Tomasz i Paweł Sokolnicki. Rolę czwartego sędziego będzie pełnił Amerykanin Ismail Elfath. Za ekipę VAR odpowiedzialny będzie Tomasz Kwiatkowski, czwarty z Polaków w finale.

Międzynarodowy sędzia Rafał Rostkowskie nie ma wątpliwości, że to wielkie wyróżnienie. - Nie ma ważniejszego meczu w piłce nożnej niż finał mistrzostw świata. Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz, Paweł Sokolnicki i Tomasz Kwiatkowsk osiągnęli szczyt w dosyć młodym wieku. Pewnie będą też sędziować inne finały, ale w innych rozgrywkach. To wspaniała informacja dla kibiców i reklama Polski - powiedział Rostkowski. 


Posłuchaj
21:48 PR24 2022_12_15-20-06-17.mp3 Polak Szymon Marciniak sędzią finału MŚ w Katarze (Magazyn sportowy)

 

Finał MŚ Katar 2022, w którym Argentyna zmierzy się z Francją, odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16.00.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"
Prowadzi: Krzysztof Kuzak
Data emisji: 15.12.2022
Godzina emisji: 20.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także