Konwencja Republikanów bez czołowych polityków partii

W Cleveland trwa Konwencja Republikanów. Po jej zakończeniu Donald Trump będzie prawdopodobnie oficjalnym kandydatem tej partii na prezydenta w listopadowych wyborach prezydenckich. Gościem programu Świat w Południe był dr Marek Szopski (Uniwersytet Warszawski).

2016-07-19, 13:24

Konwencja Republikanów bez czołowych polityków partii
Finałem Konwencji Republikanów będzie nominacja Donalda Trumpa na kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich/fot.PAP/EPA/DAVID MAXWELL

Posłuchaj

19.07.16 Dr Marek Szopski: „Donald Trump nie jest republikaninem z sensie tego zespołu wartości, które historycznie należałoby mu przypisywać”.
+
Dodaj do playlisty

Jak zaznaczył w Polskim Radiu 24 dr Marek Szopski, Partia Republikańska jest na konwencji „w swoim kształcie decydenckim nieobecna”. Gość odniósł się w ten sposób do nieobecności czołowych polityków partii jakich jak McCain, Mitt Rmney czy rodzina Bushów.

- Donald Trump nie jest republikaninem z sensie tego zespołu wartości, które historycznie należałoby mu przypisywać – podkreślił dr Szopski. - Zamiast być niezależnym kandydatem Trump rozsądnie wybrał Partię Republikańską i ją podbił. To nie jest trudny zabieg dla kogoś, kto jest w stanie powiedzieć wszystko – zaznaczył gość.

Dr Szopski odniósł się także do kandydatury Hilary Clinton. - W sytuacji bardzo rozchwianego świata, koncepcja, w której ktoś obiecuje pewną stabilność i mówi, że nie będą dokonywane radykalne zmiany, może zwyciężyć. Ludzie oczekują bezpieczeństwa i stabilności – podsumował gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jarosław Kociszewski.

Polskie Radio 24/pr

Data audycji: 19.07.16

Godzina audycji: 12:38

Polecane

Wróć do strony głównej