X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przejaw autorytarnego reżimu". Ekspert o działaniach Rosji ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 21:50
- Kilka lat temu Rosji zależało na podsycaniu wewnątrzkrajowego sporu w Polsce. Władze rosyjskie wiedziały, że mogą nas tym w pewnym sensie "rozgrywać". Dlatego też Moskwa nie chciała zwrócić wraku. Te działania to przejaw autorytarnego reżimu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Adamski, wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Audio
  • Dr Łukasz Adamski: odmowa zwrotu wraku Tu-154M jest czymś kompletnie niezrozumiałym (7 Dni: Wschód/PR24)
Szczątki rządowego samolotu Tu-154M
Szczątki rządowego samolotu Tu-154MFoto: East News/AFP/Natalia Kolesnikova
polska rosja 1200.jpg
Ekspert o relacjach polsko-rosyjskich: od 10 lat trwają w stanie zamrożenia

10 kwietnia 2020 roku mija dziesięć lat od katastrofy smoleńskiej. Mimo tak długiego czasu Rosja nadal nie zgodziła się na oddanie Polsce wraku Tu-154M. Wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, który był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że "katastrofa smoleńska ma pewne znaczenie dla Moskwy".

- Rosja nie chce oddać wraku. Nie chce również zgodzić się na budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej. Oczywiście większe znaczenie ma ta sprawa dla Polski - podkreślił.

"Polska nie może zakończyć śledztwa, nie mając dostępu do wraku"

- Rosja przedstawiła swoje stanowisko: oddanie wraku będzie możliwe dopiero wtedy, kiedy zostanie zakończone śledztwo rosyjskiej prokuratury. A strona polska nie może zakończyć śledztwa, nie mając dostępu do wraku - tłumaczył.

Anita Gargas 1200.jpg
Anita Gargas: skutki katastrofy smoleńskiej odczuwamy do dziś

Dr Łukasz Adamski zauważył, że "kilka lat temu Rosji zależało na podsycaniu wewnątrzkrajowego sporu w Polsce". - Władze rosyjskie wiedziały, że mogą trochę nas tym "rozgrywać". Dlatego też Moskwa nie chciała zwrócić wraku. Natomiast teraz są zakładnikami swoich poprzednich decyzji - dodał.

[ZOBACZ] >>> KATASTROFA SMOLEŃSKA. RAPORT SPECJALNY

- Odmowa zwrotu tego wraku jest czymś kompletnie niezrozumiałym również i dla dziennikarzy z innych krajów. Opowiadałem im o tej sytuacji. Działania Rosji to przejaw autorytarnego reżimu - stwierdził.

***

W audycji wziął również udział Jakub Benedyczak, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, który poruszył temat relacji rosyjsko-chińskich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "7 Dni: Wschód"
Prowadzący: Piotr Pogorzelski
Goście: dr Łukasz Adamski (wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia), Jakub Benedyczak (ekspert PISM)
Data emisji: 09.04.2020
Godzina emisji: 20.35

PR24/IAR/pb

Czytaj także

Wybitni politycy, działacze, wojskowi. W Smoleńsku zginęła polska elita

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 06:00
10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych. Redakcja PolskieRadio24.pl przygotowała sylwetki najważniejszych postaci życia publicznego, które wówczas zginęły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 18:46
10 kwietnia 2020 roku minęło dziesięć lat od katastrofy smoleńskiej. W hołdzie jej Ofiarom, o godzinie 8.41, na wszystkich antenach Polskiego Radia zostały odczytane nazwiska 96 ofiar tej tragedii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy finalną fazę postępowania". Michał Wójcik o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 11:15
- Mamy prawie sto opinii przygotowanych przez międzynarodowe instytuty naukowe z zakresu m.in. medycyny, toksykologii genetyki. Teraz będą analizowane, a następnie międzynarodowy instytut ostatecznie wyda raport w sprawie katastrofy smoleńskiej - poinformował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń