Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. "Opozycja zaraz dostanie łomot na własne życzenie"

Kandydatem na premiera Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Schetyna. O wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu mówili w Debacie Dnia Eliza Olczyk (Wprost) i Janusz Schwertner (Onet.pl).

2017-03-17, 18:16

Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. "Opozycja zaraz dostanie łomot na własne życzenie"

Posłuchaj

17.03.17 Debata Dnia. Goście: Eliza Olczyk i Janusz Schwertner
+
Dodaj do playlisty

Zdaniem Elizy Olczyk, Grzegorz Schetyna nie miał innego wyjścia jak wysunąć swoją własną kandydaturę. "Nie mógł wzmacniać Ewy Kopacz ani młodzieży, więc musiał postawić na siebie" – mówiła.  

– Pomysł z konstruktywnym wotum nieufności nie był zły, ale należało go złożyć na początku tygodnia. Nie można było cały tydzień się z tym wozić, czy go złożyć czy nie. Teraz w momencie zgłoszenia kandydata na premiera z balona został nieduży flaczek – oceniła publicystka.

W opinii Janusza Schwertnera, opozycja zaraz dostanie łomot na własne życzenie, ponieważ większość posłów zagłosuje przeciwko wotum nieufności. Zauważył, że "to ciekawa debata między Grzegorzem Schetyną a Jarosławem Kaczyńskim, bo debaty, które są skazane na porażkę, nie mają przynieść politycznego efektu, ale mają jakoś zadziałać."

– Schetyna idzie na odważną grę. O ile Kaczyński jest człowiekiem, który ostatnio w ogóle się pogubił jeśli chodzi o politykę europejską, to na podwórku krajowym to jest gracz, którego na miejscu Schetyny bym nie lekceważył – powiedział gość Polskiego Radia 24.

REKLAMA

Od lewej: Janusz Schwertner, Eliza Olczyk i Łukasz Zboralski; Foto: PR24/JW Od lewej: Janusz Schwertner, Eliza Olczyk i Łukasz Zboralski; Foto: PR24/JW

– Jeśli podejmuje się twardą grę z takim twardym graczem jak Jarosław Kaczyński, to trzeba mieć wszystko dokładnie przemyślane, jak ją poprowadzić – dodała Eliza Olczyk.

Petru listy pisze

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru napisał list do przywódców Unii Europejskiej, w którym gani rząd, prosi o pomoc i apeluje o wejście Polski do strefy euro. Goście Polskiego Radia 24 nie widzą nic zdrożnego w tym, że polityk daje sygnał, że jest duża część społeczeństwa, która dąży do Europy. Zastrzeżenia mieli jednak do apelu o wejście do strefy euro.

W programie była również mowa o sprawie Bartłomieja Miśkiewicza, liście szefa koncernu medialnego wystosowanego do pracowników w Polsce przez wielu interpretowanego jako ingerencja w pracę dziennikarzy oraz o wizycie kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych. 

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

REKLAMA

Audycję prowadził Łukasz Zboralski.

Polskie Radio 24/dds

Debata Dnia w Polskim Radiu 24

____________________

REKLAMA

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 17.18


 


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej