X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Dnia: Polska ma cztery tygodnie na odpowiedź w związku z uchodźcami

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 18:01
Polska, Węgry i Czechy mają cztery tygodnie na przysłanie wyjaśnień do Komisji Europejskiej w związku z rozpoczętą procedurą dotyczącą odmowy przyjęcia uchodźców. Chodzi o niezrealizowane uzgodnienia z jesieni 2015 roku. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Roman Mańka (fundacja Fibre) i Michał Kolanko (Rzeczpospolita).
Audio
  • 14.06.2017 Roman Mańka (fundacja Fibre) i Michał Kolanko (Rzeczpospolita) o decyzji KE ws. przyjmowania uchodźców.

Michał Kolanko ocenił, że PiS-owi zależy na tym, by podtrzymywać spór związany z uchodźcami, bo „potrzebuje paliwa, by toczyć swoją politykę wobec UE. – Słyszymy propozycje, by w 2019 roku zorganizować referendum w sprawie uchodźców. Prezydent nie proponowałby tego, gdyby to nie było korzystne dla PiS. Wydaje się, że to przemyślana strategia, by podtrzymywać ten temat i wykorzystywać do pokazywania, że Polska jest krajem silnym, niezłomnym, który stawia się UE – przekonywał.

Roman Mańka podkreślił, że widoczna jest delegitymizacja zewnętrzna naszego kraju, która odbywa się na arenach UE. – Ten rząd jest pokazywany jako zły, traktowany gorzej, bo stawia na ostrą, podmiotową politykę w stosunkach międzynarodowych – tłumaczył. Jak zaznaczył, problem uchodźców PiS chciałby utrzymać w debacie jak najdłużej, bo mobilizuje on wyborców i powoduje, że żelazny elektorat jest utrzymywany.  – Dochodzi element marketingu politycznego, to odwraca uwagę od bieżącego rządzenia. PiS będzie starał się w kontekście wyborów utrzymać kwestię uchodźców w debacie publicznej na pierwszym miejscu, a nawet spolaryzować wokół niego opinię publiczną – podsumował.  

W rozmowie także o przemówieniu premier Beaty Szydło w Auschwitz i kampaniach wyborczych.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 17:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE wszczyna procedurę przeciwko Polsce. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 18:33
Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 sprawę komentowali Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego i Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: działanie KE wobec Polski jest bezpodstawne

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:40
– Procedura wobec Polski jest bezpodstawna. To działanie, które w efekcie doprowadzi do spadku zaufania do Unii Europejskiej wśród społeczeństw państw traktowanych w taki sposób – mówił w Rozmowie PR24 Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych skomentował sprawę rozpoczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Polskiego Radia: Eksperci o sprawie relokacji uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:01
– Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że decyzja o relokacji uchodźców była błędem – mówił Konrad Szymański, sekretarz stanu w MSZ, podczas debaty „Unia Europejska na rozdrożu”. W spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Radio i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych uczestniczyli również dr hab. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Sławomir Dębski, dyrektor PISM-u.  
rozwiń zwiń