X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Debata dnia". Zerowy PIT dla młodych. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 19:20
Rząd przyjął zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. Jest to kolejny realizowany przez PiS element "piątki Kaczyńskiego". W Polskim Radiu 24 skomentowali to publicyści: Jarosław Włodarczyk i Tadeusz Płużański.
Audio
  • 26.06.19 "Debata dnia". Publicyści o zerowym podatku PIT dla osób do 26. roku życia
Posiedzenie rządu. Zdjęcie ilustracyjne
Posiedzenie rządu. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Radek Pietruszka

Z tego przywileju będą mogły skorzystać osoby będące w pierwszym progu dochodowym, tzn. takie, które nie zarabiają rocznie powyżej 85 528 zł. Natomiast nie zostaną objęci nim młodzi Polacy, których roczna pensja przekracza tę kwotę, a także którzy są zatrudnieni na podstawie umów o dzieło lub prowadzą własną działalność gospodarczą.

Czytaj więcej
praca pracownicy 1200.jpg
Rząd zlikwiduje PIT dla młodych. Sprawdziliśmy, ile na tym zyskają

- Odpowiada mi model ustrojowy, w którym obniża się podatki i pobudza się w ten sposób gospodarkę. Na zerowym podatku PIT do 26. roku życia skorzystają po prostu młodzi ludzie - stwierdził Tadeusz Płużański. Publicysta podkreślił również, że jest to bardzo ważny element polityki Prawa i Sprawiedliwości. - Może być to krok do powrotu do Polski dla osób chociażby z Wielkiej Brytanii. Może przez to fala emigracji zostanie odwrócona - komentował.

"Osłabianie samorządów"

Jarosław Włodarczyk zauważył zaś, że 40 proc. wpływów z PIT zostaje w gminach. - Rodzi się więc pytanie, czy rząd ma projekt rekompensat finansowych dla samorządów, które stracą dochody podatkowe od osób do 26. roku życia. To są w skali kraju bardzo poważne pieniądze - zaznaczył publicysta. Gość PR24 ocenił, że wyciąganie funduszy z gmin może skutkować mniejszym poziomem inwestycji w miastach. - Dlatego ten program wpisuje się w strategię partii rządzącej, która polega na osłabianiu samorządów i centralizacji państwa - dodał.

Przepisy o uldze wejdą w życie 1 sierpnia 2019 roku i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia przyjęty przez rząd. Premier zapowiada kolejne preferencje dla młodych

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Magdalena Złotnicka. 

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia przyjęty przez rząd. Premier zapowiada kolejne preferencje dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 17:22
Przyjęty projekt ustawy zakłada stosowanie zerowej stawki PIT wobec osób do 26. roku życia, które pracują na podstawie umów o pracę lub zleceń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosława Stachowiak-Różecka: młodzi ludzie muszą mieć poczucie stabilności i pewności

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 18:32
– Ktoś, kto nie rozumie, że warto inwestować w młodych Polaków, tkwi chyba w liberalnych mitach, jakie zżerały nasz kraj przez zbyt dużo czasu – powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. – Cieszę się, że reprezentuję ugrupowanie, które wreszcie pochyliło się nad tymi najważniejszymi sprawami – dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Strzeżek: zerowy PIT dla osób do 26. roku życia to dobra zmiana

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:13
- Przyjęcie przez rząd ustawy w sprawie zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia jest dobrą zmianą. Uważam, że odpowiednim początkiem dla tych najmłodszych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jest otrzymanie w skali roku prawie trzynastej pensji - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek, polityk Porozumienia Jarosława Gowina, radny warszawskiej dzielnicy Bielany.
rozwiń zwiń