X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Debata dnia. Publicyści o nominacji Mariusza Kamińskiego na szefa MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 19:00
W Pałacu Prezydenckim minister Mariusz Kamiński odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy powołanie na stanowisko szefa MSWiA. W Polskim Radiu 24 do tej nominacji odnieśli się publicyści: Marek Król ("Sieci") i Adam Buła ("Polska The Times").
Audio
  • 14.08.2019 'Debata dnia". Goście: Marek Król ("Sieci") oraz Adam Buła ("Polska The Times")
nz Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, nowy minister MSWiA
n/z Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych, nowy minister MSWiAFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Mariusza Kamińskiego na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Nowy szef MSWiA zastąpił na tym stanowisku Elżbietę Witek. - Mam absolutne przekonanie, że Mariusz Kamiński, na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji, to właściwa osoba na właściwym miejscu - powiedział prezydent Andrzej Duda. – Resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian. Jestem już po rozmowach ze wszystkimi szefami służb. Bardzo dobrze oceniam pracę podległych służb. Będziemy do końca kadencji prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób odpowiedzialny, profesjonalny i rzetelny – podkreślił minister Mariusz Kamiński.

Adam Buła stwierdził, że nominację Mariusza Kamińskiego można uznać za "nominację uzasadnioną". - To osoba z najwyższych kręgów władzy, funkcjonująca blisko prezesa PiS - powiedział publicysta "Polska The Times" i dodał, że zmiana na stanowisku szefa MSWiA "nie jest istotna dla większości wyborców w Polsce".  - Są obecnie inne, głośne sprawy, które interesują Polaków. One jednak lądują na podwórku Ministerstwa Sprawiedliwości - zauważył.

Czytaj także:
Sasin.jpg
Jacek Sasin: Mariusz Kamiński doskonale zna specyfikę działań MSWiA
Takich ludzi jak Mariusz Kamiński trzeba bronić
Mariusz Kamiński jest ministrem koordynatorem służb specjalnych. Pracował m.in. w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego za czasów Lecha Wałęsy, a później w biurze mazowieckiej Solidarności. Zajmował także stanowiska w Głównym Urzędzie Ceł i w Telewizji Polskiej. Gdy premierem był Kazimierz Marcinkiewicz, Kamiński został sekretarzem stanu w KPRM - pełnomocnikiem rządu ds. utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a następnie jego szefem.

Funkcję szefa CBA pełnił do 13 października 2009. Po przejęciu władzy premier Donald Tusk pozostawił Kamińskiego w 2007 r. na stanowisku szefa CBA. W październiku 2009 r. po prowadzonym przez CBA śledztwie w sprawie lobbingu przy ustawie o grach hazardowych (sprawa dotyczyła polityków PO) go odwołał; według Tuska Kamiński wówczas "wykorzystał CBA przeciw konkurentom politycznym". Jego następcą został Paweł Wojtunik.

W marcu 2015 r. Mariusz Kamiński został skazany na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych za przekroczenie uprawnień, w związku z akcją CBA, dotyczącą tzw. afery gruntowej. 16 listopada 2015 roku prezydent Andrzej Duda ułaskawił Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy CBA skazanych za działania w "aferze gruntowej", w tym ówczesnego wiceszefa Biura Macieja Wąsika.

Czytaj także:
Rafał-Ziemkiewicz280.jpg
Rafał Ziemkiewicz: M. Kamiński szefem MSWiA to "czarny scenariusz" dla opozycji

O znaczeniu ułaskawienia Mariusza Kamińskiego mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król. - Cieszyłem się wtedy z tej decyzji prezydenta. Zadawałem sobie wówczas pytanie: co jest silniejsze mafia czy państwo? Państwo wygrało - stwierdził publicysta "Scieci". -  Takich ludzi trzeba bronić - dodał. Adam Buła stwierdził, że jeżeli ktoś uważa Mariusza Kamińskiego za osobę kontrowersyjną, to nic go nie przekona. - Nowy szef MSWiA Mariusz Kamiński to człowiek kontrowersyjny też z powodu swojej bezdyskusyjnej, chwalebnej karty. Dla tych, którzy inaczej rozumieli interes narodowy, to nie będzie bohater ich bajki - podsumował Adam Buła.

Audycję prowadziła Magdalena Złotnicka

Polskie Radio 24/tb/PAP/IAR

------------------------------------

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia. Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. "Pokazała niezwykłą klasę"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 19:40
Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. Była minister zastąpiła Marka Kuchcińskiego. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Adam Buła (Polska the Times) i Piotr Grzybowski (Radio Warszawa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Gajewski: potencjał polityczny sprawy marszałka Marka Kuchcińskiego zaczął się wyczerpywać

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 10:00
Dymisja Marka Kuchcińskiego, którego na fotelu marszłka Sejmu zastapiła Elżbieta Witek, najnowsze sondaże poparcia partii politycznych przed wyborami parlamentarnymi oraz współpraca Kukiz’15 z Polskim Stronnictwem Ludowym - to główne tematy "Debaty poranka". Gośćmi audycji byli: Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), dr Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) oraz Dominik Mazur (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Gryglas: sprawa Marka Kuchcińskiego nie zaszkodzi Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 08:50
- Reagujemy w sposób zdecydowany, jasny i klarowny oraz słuchamy społeczeństwa. Sytuacja wokół Marka Kuchcińskiego nie zaszkodzi Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Gryglas, poseł Porozumienia.
rozwiń zwiń