X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Debata Dnia". Codzienna walka o prawdę historyczną

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 19:18
- Zakłamanie rodzi kolejne zakłamanie i trzeba twardo o tym mówić. W tej kwestii polska scena polityczna nie powinna być podzielona, ale mówić jednym głosem - powiedział Kacper Rogacin z Dziennika Gazeta Prawna. Gościem audycji był również Paweł Badzio z Gazety Obywatelskiej. 
Audio
Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji
Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych RosjiFoto: shutterstock/Sasa Dzambic Photography

Rozmówcy Polskiego Radia 24 wypowiedzieli się na temat przypadającej w piątek 80. rocznicy zawarcia paktu Ribbentrop-Mołotow. - Trzeba podkreślać, że Związek Radziecki był współodpowiedzialny za wybuch II wojny światowej. Pojawiła się interpretacja, że Polska swoimi żądaniami sprawiła, że nie powstała koalicja antyhitlerowska, co jest nieprawdą. Rosja nigdy nie miała ochoty uczestniczyć w takiej koalicji i miała ambicje tylko na zyskanie nowych terenów - powiedział Paweł Badzio.

IPNBU-1-12-1-9-1_663x364.jpg
Nieznane zdjęcia z podpisania paktu: Ribbentrop-Mołotow

- Należy powtarzać dzień i noc prawdziwą wersję historii, ponieważ widzimy co się dzieje chociażby z odpowiedzialnością Niemców, którzy zrzucają winę na mitycznych nazistów. Zakłamanie rodzi kolejne zakłamanie i trzeba twardo o tym mówić. W tej kwestii polska scena polityczna nie powinna być podzielona, ale mówić jednym głosem - dodał Kacper Rogacin. 

Tragedia w Tatrach

Goście odnieśli się do wypowiedzi prof. Jana Hartmana, który po wydarzeniach w Tatrach zaapelował o usunięcie krzyża z Giewontu. - Prof. Hartman zadbał o to, aby być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Ten krzyż od lat ściąga pioruny, zresztą każda góra jest niebezpieczna. Postulaty o usunięciu krzyża są absurdalne. Równie dobrze należałoby zlikwidować wieżę Eiffla. Nastrój antyklerykalny jest silniejszy niż kiedyś - powiedział Paweł Badzio.

Tatry-burze-pap-1200.jpg
Burze w Tatrach: służby ratunkowe nie dały się zaskoczyć. Naczelnik TOPR przyznaje - skala akcji nigdy niespotykana

Kacper Rogacin zwrócił natomiast uwagę na zachowanie turystów podczas burzy. - Za słaba jest edukacja wśród Polaków i ludzie nie mają wyobraźni. Trzeba zdać sobie sprawę, że w przypadku wejść na takie szczyty dzieje się tak, że ludzie nie wiedzą co się może stać. Mają poczucie bezpieczeństwa, a z siłami przyrody nie da się mierzyć - zauważył.

"Klub hejtu"

Poruszony został także wątek Łukasza Piebiaka, byłego wiceministra sprawiedliwości i szeroko rozumianego hejtu. - W przypadku kiedy mamy do czynienia tylko z hejtem, nie powinien ze względów etycznych uczestniczyć w nim żaden urzędnik państwowy. Nie mogę się jednak zgodzić z tym, że w ministerstwie sprawiedliwości istnieje "klub hejtu". Mimo wszystko to dobrze, że doszło do dymisji wiceministra - zaznaczył Badzio.

PAP Zbigniew Ziobro 2 1200.jpg
Minister sprawiedliwości: sędziowie nie są nadzwyczajną kastą

Jego zdanie podzielił Kacper Rogacin. - Działanie byłego wiceministra jest skandaliczne i dobrze, że dymisja nastąpiła. PiS ma teraz dobrą okazję, aby wyeliminować wszędobylski hejt, z którym stykają się wszyscy ludzie. Władza powinna świecić przykładem i wymagać od innych, aby dostosowywali się do tych norm - podkreślił dziennikarz.

Ofensywa LGBT

- Aby krytykować środowiska LGBT trzeba je dobrze znać. Wystąpienia LGBT mają aktywizować środowiska homoseksualne, które nie mają ochoty uczestniczyć w tych manifestacjach. Myślę, że te osoby nie czują się dyskryminowane. Nagle pojawiają się ludzie, którzy chcą więcej praw i żądają, aby za wszelką cenę manifestować swoją odmienność. Powtarzające się parady inspirowane przez tę samą grupę ludzi na razie odniosły połowiczny sukces, a politycy wykorzystują to do swoich celów - twierdzi Paweł Badzio.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Debata PR24. Ataki na abp. Marka Jędraszewskiego po słowach o tęczowej zarazie. "LGBT jest ideologią neobolszewicką"

Wtórował mu Kacper Rogacin. - Znam jedną osobę homoseksualną i nie zauważyłem, aby miała potrzebę uczestniczyć w marszach LGBT. To, co dzieje się w Polsce to próba wprowadzenia tego, co udało się w krajach zachodnich. W Polsce jednak te środowiska natrafiły na zdecydowany opór i te środowiska nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać w naszym kraju - uważa gość PR 24.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem Debaty Dnia był Krzysztof Świątek.

Data emisji: 23.08

Godzina emisji: 18.06

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak