X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adam Ostolski: w relacji z Rosją, błędy popełniają Europa Zachodnia i USA

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 19:59
O wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, rozmawiali w PR24 publicyści: Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska Codziennie) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
Audio
  • 25.09.2019 Goście "Debaty Dnia" o wystąpieniu Andrzeja Dudy na forum ONZ
Prezydent w ONZ
Prezydent w ONZ Foto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas przemówienia na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, prezydent Andrzej Duda mówił, że "każde państwo ma równe prawo do samostanowienia". - Polska była i pozostanie orędownikiem niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej zarówno Ukrainy, jak i Gruzji. Granice państw nie mogą być zmieniane siłą - powiedział prezydent. 

Niemcy nadal będą budować Nord Steram 2

- Chodziło o naiwne zachowanie państw starej Europy wobec Rosji - mówił  Krzysztof Karnkowski, Gazeta Polska Codziennie. Dodał, że prezydent Andrzej Duda czuje się mocniejszy w swoim mandacie "strofowania państwa zachodu, mając na uwadze dobre relacje a przywódca USA, Donaldem Trumpem".

- W relacji z Rosją Władimira Putina, błędy popełniają: Europa Zachodnia w tym Niemcy i USA - zaznaczył Adam Ostolski, Krytyki Politycznej. - Także błędami są wypowiedzi lekceważące zmiany terytorialne na Ukrainie, a takie ma na swoim koncie rónież Donald Trump - dodał publicysta. 

Krzysztof Karnkowski dodał, że reakcji Niemiec na wystąpienie prezydenta nie będzie bo mają swoje interesy, które realizują. Adam Ostolski dodał z kolei, że przemówienie Andrzeja Dudy pozostanie "gestem". - Niemcy będą kontynuowały budowę Nord Stream 2, a z drugiej strony, będą popierały sankcję nakładane przez UE na Rosję. 

Prezydent o ekologii w ONZ

Prezydent Polski wspomniał także o kwestii klimatu, której poświęcone było Zgromadzenie Ogólne ONZ. Przypomniał szczyt COP24 w Katowicach. - Pakt z Katowic doprecyzował zasady wynikające z porozumień paryskich. Ambicje muszą być wyrażane wspólnie, bo tylko wtedy osiągniemy sukces. Będziemy wspierać Komisję Europejską w egzekwowaniu tych ustaleń - zapowiedział. Andrzej Duda zastrzegł jednak, że "budowanie zielonej gospodarki jest możliwe jedynie w porozumieniu z reprezentantami wszystkich grup społecznych".

Adam Ostolski podkreślił, że prezydent mówił w pięknych słowach np. o ekologii, ale jego zdaniem " było to oderwane od rzeczywistości"

Krzysztof Karnkowski zaznaczył z kolei, że prezydent chciał przeforsować "polską wizję ekologii" uwarunkowaną specyfiką naszej gospodarki. 

Debatę prowadził Magdalena Złotnicka

Goście PR24: Krzysztof Karnkowski, Gazeta Polska Codziennie, Adam Ostolski, Krytyka Polityczna

Polskie Radio 24/PAP/IAR

-----------------

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 19.06

jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Deklaracja o współpracy obronnej i zniesienie wiz. Spotkanie prezydentów Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 07:00
Prezydenci USA i Polski podpisali deklarację na temat pogłębiania współpracy obronnej. Jednym z tematów spotkania z amerykańskim przywódcą była też kwestia zniesienia wiz do USA. - Prawdopodobnie droga do programu bezwizowego staje dla nas otworem - powiedział po rozmowach z Donaldem Trumpem Andrzej Duda.
rozwiń zwiń