X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Król: TK potwierdził suwerenność Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 18:52
- Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że Polska jest suwerennym krajem - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król (Sieci). Gościem audycji był również Adam Buła (Polska Press). Jego zdaniem wyrok TK to "fundamentalny krok" w stronę polexitu.
Siedziba Trybunału Konstytucyjnego
Siedziba Trybunału KonstytucyjnegoFoto: trybunal.gov.pl

Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera i orzekł, że zaskarżone przez Prezesa Rady Ministrów przepisy Traktatu o Unii Europejskiej, w rozumieniu wskazanym we wniosku, są niezgodne z Konstytucją.

EN_Trybunał Konstytucyjny 1200.jpg
Jest orzeczenie TK w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Jak podkreślił Marek Król, "Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że Polska jest suwerennym krajem". - Nie może być tak, że polityczny sąd, jakim jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ingerował w prawo, które nie jest tej instytucji przypisane - wskazał Marek Król.

Posłuchaj
18:28 stannnkowski.mp3 Marek Król i Adam Buła o decyzji Trybunału Konstytucyjnego dot. sędziów w Polsce cz.1 ("Debata Dnia") 

Według Adama Buły "oczywiście to nie jest polexit, natomiast fundamentalny krok" w tym kierunku. - Przypomnę tylko, że naprawdę moglibyśmy się uczyć trochę na wzorcach najnowszej historii brytyjskiej - powiedział gość audycji. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Posłuchaj
44:12 stan cz 2.mp3 Marek Król i Adam Buła o decyzji Trybunału Konstytucyjnego dot. sędziów w Polsce cz. 2 ("Debata Dnia") 

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski 

Goście: Adam Buła (Polska Press), Marek Król (Sieci)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina: 18:06

IAR/nt

Czytaj także

Fogiel: TSUE jest ostatnio bardzo płodny, jeśli chodzi o wyroki dotyczące Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 11:39
- Ostatnie wyroki TSUE ws. Polski w przeważającej większości mają co najmniej wątpliwą podstawę prawną. "Inicjatywa prawotwórcza" Trybunału wielokrotnie dążyła do poszerzenia kompetencji organów unijnych, także poza traktaty - uważa wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: TK dał granicę, że w zakresie kompetencji niepowierzonych prawo krajowe ma pierwszeństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 20:30
- Polska szanuje i respektuje prawo unijne w tym zakresie, w którym kompetencje krajowe są przekazane na szczebel unijny. Ale to są wyraźnie określone kompetencje, takie jak chociażby kwestie związane ze handlem, gospodarką, przepływem towarów, usług, osób, po prostu przepisy literalnie wskazane w traktatach unijnych - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, w komentarzu do czwartkowej decyzji TK.
rozwiń zwiń