more_horiz

Spór wokół wyboru szefa RE. "Tusk korzystał ze swojej pozycji, by atakować rząd i Polskę"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:37
– Nie przedstawiliśmy propozycji reformy Unii Europejskiej, która wywołałaby szeroką debatę. W kontekście ostatniego szczytu w Brukseli mówimy głównie o stosunku polskich władz do Donalda Tuska – komentował w Debacie Dnia Michał Wróblewski z "Faktu". W Polskim Radiu 24 o sporze na linii rząd-szef Rady Europejskiej mówił również Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
Audio
  • 14.03.17 Debata Dnia: Spór wokół wyboru szefa Rady Europejskiej
Donald Tusk
Donald TuskFoto: flickr.com/eppofficial

Jak oceniał na naszej antenie Michał Wróblewski, istotą sporu pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Donaldem Tuskiem są kwestie personalne. – Politycy PiS-u podkreślają, że spór wokół wyboru szefa RE sprowadza się do tego, jak powinna funkcjonować Unia Europejska w przyszłości. Ten konflikt ma jednak wymiar personalny. Tu chodzi właśnie o samego Tuska, a wątek reformy UE jest poboczny – wskazywał ekspert.

Z kolei Jakub Jałowiczor przekonywał, że w kontekście sporu na linii rząd-szef RE można mówić zarówno o konflikcie personalnym, jak i dotyczącym realnego zaangażowania Donalda Tuska w polską politykę. – To, że PiS nie darzy byłego premiera specjalną sympatią, nie jest tajemnicą. Podobnie jak tajemnicą nie jest to, że Donald Tusk korzystał ze swojej pozycji, by atakować rząd i Polskę – pointował publicysta.  

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem Debaty Dnia była Zuzanna Dąbrowska.

Polskie Radio 24/mp

Debata Dnia - wszystkie audycje

_________________

Data emisji: 14.03.17

Godzina emisji: 17.16


Zobacz także

Zobacz także