more_horiz

Publicyści o nominacji Janusza Kowalskiego na stanowisko wiceministra rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 20:00
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski został nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Akty powołania na stanowisko nowemu wiceministrowi wręczył wicepremier Henryk Kowalczyk. Między innymi o tym mówili w PR24 publicyści: Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE oraz Mateusz Wyrwich z "Niedzieli".
Publicyści o nominacji Janusza Kowalskiego na stanowisko wiceministra rolnictwa
Publicyści o nominacji Janusza Kowalskiego na stanowisko wiceministra rolnictwaFoto: PAP/Mateusz Marek

We wtorek (13.09) rzecznik rządu informował, że premier przyjął wniosek ministra rolnictwa o odwołaniu Norberta Kaczmarczyka z funkcji wiceministra rolnictwa. Pod koniec sierpnia media informowały o wystawnym ślubie Kaczmarczyka, polityka Solidarnej Polski. Na weselu było ponad 500 gości, w tym m.in. minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Na imprezie wystąpił zespół disco-polo Bayer Full.

Szeroko opisywany przez media był prezent dla młodej pary w postaci ciągnika marki John Deere za 1,5 mln złotych. Zdjęcia z przekazania maszyny podczas uroczystości weselnej dystrybutor urządzenia opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Huczne wesele, a przede wszystkim przekazanie młodej parze drogiego ciągnika, było szeroko komentowane w mediach. Kaczmarczyk w reakcji wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym ocenił, że jego ślub został wykorzystany "do brutalnej i kłamliwej gry politycznej", a on, jego żona i rodzina zostali zaatakowani przez polityków opozycji i niektóre media.

Publicyści rozmawiali też między innymi o tzw. tarczy solidarnościowej. Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy. 

Posłuchaj
48:16 _PR24_AAC 2022_09_15-18-06-43.mp3 Publicyści o nominacji Janusza Kowalskiego na stanowisko wiceministra rolnictwa ("Debata Dnia")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Gość: Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE) i Mateusz Wyrwich ("Niedziela")

Data emisji: 15.09.2022

Godzina: 18:06

Zobacz także

Zobacz także