X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienia o Olgierdzie Budrewiczu. "Był człowiekiem ciekawym świata"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 10:27
Dotarł do ponad 160 państw, do niektórych - jako pierwszy polski dziennikarz. Kim był Olgierd Budrewicz? W piątą rocznicę śmierci, śpiewak operowy Wiesław Ochman wspominał tego niezwykłego podróżnika, dziennikarza, pisarza oraz swojego przyjaciela.
Audio
Olgierd Budrewicz, foto: EASTNEWSWlodzimierz Wasyluk
Olgierd Budrewicz, foto: EASTNEWS/Wlodzimierz Wasyluk

Olgierd Budrewicz - autor licznych reportaży zagranicznych, programów telewizyjnych, scenariuszy i komentarzy do dokumentów filmowych. Jak zaznaczyła Magda Mikołajczuk był człowiekiem ciekawym świata. - Zawsze dowiadywałem się od niego czegoś nowego, bo niezwykle prosto opowiadał przygody, które mu się przydarzyły – powiedział Wiesław Ochman. - Jednak wyjątkowe u niego było to, iż cenił i zachowywał we wdzięcznej pamięci przyjaciół. Nie korzystał jednak z tych przyjaźni, ponieważ w życiu raczej dawał niż brał – wspominał gość Polskiego Radia 24.

Tradycyjnie w programie Magda Mikołajczuk, zaprosiła Słuchaczy do radiowego archiwum. Przedstawiła twórczość dwóch noblistów, którzy nie odebrali przyznanej im Nagrody Nobla. Borysa Pasternaka, autora "Doktora Żywago" zmusiły do tego władze radzieckie, natomiast Jean-Paul Sartre z zasady nie przyjmował żadnych wyróżnień. Zapraszamy do posłuchania fragmentów prozy Pasternaka i Sartre'a.

W kolejnej rozmowie o historii psiej mody opowiedziała dr Monika Małkowska, krytyk sztuki. O zmieniających się modach na ... psy konkretnych ras, a także o szaleństwie ubrań dla czworonogów – w audycji "Kultura nie całkiem osobista".

Gospodarzem audycji była Magda Mikołajczuk.

Kultura Nie Całkiem Osobista w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/kawa

___________________

Data emisji: 20.11.2016

Godzina emisji: 23.11

 

 

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystkie kreacje Teresy Żylis-Gary

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 17:40
Światowej sławy śpiewaczka i pedagog otrzymała tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. O sopranistce w Polskim Radiu 24 mówił promotor doktoratu Teresy Żylis-Gary, śpiewak operowy Wiesław Ochman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wiem, czy Bob Dylan powinien dostać Nobla"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 20:02
Bob Dylan to nie tylko muzyk, ale i wielki poeta – tak o laureacie literackiej nagrody Nobla mówią eksperci literaccy i muzyczni. W Polskim Radiu 24 o twórczości Boba Dylana z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem Polskiego Radia i znawcą tekstów amerykańskiego muzyka – rozmawiał Jakub Kukla.
rozwiń zwiń