X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Eugeniusz Kłopotek: światopoglądowo i gospodarczo nie mamy daleko do PiS

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 08:03
- Zawsze byliśmy w centrum. Wielu miało do nas pretensję, powtarzając, że jesteśmy partią obrotową, że możemy robić koalicję z tymi, którzy są od nas na lewo, i z tymi, którzy są od nas na prawo. Generalnie nie jesteśmy partią skrajną - powiedział w Polskim Radiu 24 Eugeniusz Kłopotek z PSL.   
Audio

Ludowcy wystartują w wyborach pod szyldem PSL-Koalicja Polska. Liczą, że zdobędą ok. 8-10 proc. głosów. O wspólnym programie rozmawiają z Kukiz'15. Gość Polskiego Radia 24 nie wykluczył jednak, że w przyszłości może dojść do koalicji PSL-PiS.

- Tak się złożyło w tej kadencji, że prezes Jarosław Kaczyński, wraz ze swoim zapleczem, podjął decyzję, by wyeliminować PSL z życia publicznego. Beata Mazurek powiedziała wprost przed wyborami samorządowymi, że trzeba zrobić wszystko, by PSL zniknęło. Trudno z takim potencjalnym partnerem rozmawiać przyjaźnie, skoro grozi nam zmiażdżeniem. Natomiast w sprawach społeczno-gospodarczych i światopoglądowych nie mamy daleko do siebie - powiedział Eugeniusz Kłopotek. 

Czytaj także
Marek Sawicki saw1200.jpg
Marek Sawicki: budujemy własny projekt umiarkowanego centrum

Koalicja Europejska od Sasa do Lasa

Zdaniem posła PSL Koalicja Europejska nie była najlepszym pomysłem. - To była koalicja od Sasa do Lasa. Wchodząc do niej, rozmyliśmy naszą tożsamość. Przyszło nam się tłumaczyć za nie swoje winy i grzechy. Rafał Trzaskowski wyskoczył z LGBT, Leszek Jażdżewski zaatakował Kościół, Paweł Rabiej mówił o ewentualnej adopcji dzieci. Nie, trzy razy nie. Kamień z serca mi spadł, że idziemy samodzielnie. Niczego nie będzie z koalicji z Platformą Obywatelską. Grzegorza Schetynę interesował tylko jeden, szeroki blok. Nas tam nie będzie - podkreślił gość Polskiego Radia 24.    

Eugeniusz Kłopotek podkreślił, że warto budować Koalicję Polską pod przewodnictwem PSL. - Chodzi o to, by gromadzić osoby, którym nasz program i wartości są bliskie. Kilka osób już do nas przyszło - Marek Biernacki, Jacek Tomczak. Prawdopodobnie razem wystąpimy w jesiennych wyborach parlamentarnych. Trwają rozmowy z innymi. W moim województwie, kujawsko-pomorskim, mamy kilka osób zdeklarowanych, którzy do tej pory nie utożsamiali się z PSL. Są jednak umiarkowane w poglądach i chcą iść z nami - zapewniał poseł PSL.

Pod zielonym sztandarem

Zauważył również, że opozycja, w tym Platforma Obywatelska, atakuje PSL za wynik Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Mocno tym się nie przejmuję, to oznacza, że mamy swoją wartość - powiedział Eugeniusz Kłopotek. Podkreślił, że nie można sumować wyborców, bo niektóre obszary wyborcze wręcz wzajemnie się wykluczają. - Nasi potencjalni wyborcy, którzy nie znaleźli samodzielnej partii PSL w wyborach do PE, pozostali w domach. Powiedzieli wprost: was tam nie było, nie poszliście pod zielonym sztandarem, ale pod wiadomo jaką flagą. Natomiast ci, którzy poszli, częściowo zagłosowali na PiS - tłumaczył Eugeniusz Kłopotek.      

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Stanisław Janecki. 

Data emisji: 18.07

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: udało się przekonać PSL do naszych postulatów

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 14:38
- Decyzje ws. ewentualnych koalicji ogłosi Paweł Kukiz. Na dziś, na 100 proc. wiemy, że jesteśmy przygotowani do samodzielnego startu, ale też otwarci na koalicje. Rozmowy z PSL są najbardziej konstruktywne, oparte racjonalnym podejściu do postulatów - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.  
rozwiń zwiń