X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Joński: w interesie Polski jest to, aby budżet UE był jak największy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 09:15
- Niepokojące są informacje, że jesteśmy zestawiani z Węgrami i mówi się, że dostaniemy mniej pieniędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska/Inicjatywa Polska). - Zobaczymy, jak poradzi sobie z tym nasza dyplomacja - dodał.
Audio
  • Dariusz Joński: Nie po to wchodziliśmy do Unii Europejskiej, aby groził nam polexit. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. (24 Pytania-Rozmowa Poranka / PR24)
Dariusz Joński
Dariusz Joński Foto: PR24/AK

"To jest realny postęp w rozmowach i sukces Polski w Brukseli" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, informując o przebiegu rozmów w Brukseli ws. negocjacji budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Na nadzwyczajnym szczycie w sprawie budżetu Unii na lata 2021-2027 na razie porozumienie nie zapadło. Przez całą noc szef Rady Europejskiej Charles Michel prowadził dwustronne konsultacje z unijnymi przywódcami. Rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim trwała - jak ustaliło Polskie Radio - 40 minut. 

"Polexit? Mam nadzieję, że nigdy do niego nie dojdzie"

O rozmowach w Brukseli mówił poseł Dariusz Joński, który zauważył, że "w Brukseli nie ma dobrej atmosfery, jeżeli chodzi o Polskę, a przy wszelkich negocjacjach ma ona ogromne znaczenie".

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Szczyt UE ws. budżetu. Charles Michel: jestem przekonany, że dokonamy postępu

- W  interesie Polski jest to, aby budżet Unii Europejskiej był jak największy. Niepokojące są informacje, że jesteśmy zestawiani z Węgrami. Mówi się, że dostaniemy mniej pieniędzy. Zobaczymy, jak poradzi sobie z tym nasza dyplomacja - powiedział poseł Inicjatywy Polskiej. - To, co musi martwić, to budżet niższy dla Polski o blisko 90 mld euro. Przyzwyczailiśmy się do dobrego. Poczekajmy jednak do końca negocjacji - dodał.

"Ważne jest poszanowanie prawa"

Gość PR24 mówił także o tym, czy istnieje możliwości karania państw za łamanie praworządności i jakie mogą być inne konsekwencje napiętych relacji na linii Warszawa-Bruksela.

Jacek Saryusz-Wolski 1200 kopia.jpg
Saryusz-Wolski: budżet unijny chudnie, a wszyscy chcieliby realizować nowe zadania

- Niektórzy dyplomaci unijni mówią na korytarzach: "Dostaniecie mniej, bo mówiliśmy, że praworządność jest najważniejsza". Ważne jest poszanowanie prawa, a z tym mamy dość duży problem. Ta czerwona lampka gdzieś się zapala. Nie chciałbym być zestawiany z Węgrami i słyszeć, że nam obcinają najwięcej - powiedział Dariusz Joński.

- Nie po to wchodziliśmy do Unii Europejskiej, aby groził nam polexit. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie - przekonywał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Dariusz Joński
Data emisji: 21.02.2020
Godzina emisji: 07.15

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gowin: reforma sądownictwa konieczna dla bezpieczeństwa prawnego obywateli

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 07:40
- Żadne państwo nie może dopuścić, aby część sędziów podważała legalność powołania innych sędziów - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliard euro dla Polski? Budżet UE głównym tematem spotkania w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 02:37
Unijny budżet na lata 2021-2027 to główny temat dzisiejszego spotkania w Brukseli ministrów ds. europejskich krajów członkowskich. Będzie to spotkanie przygotowujące czwartkowy, nadzwyczajny szczyt unijnych przywódców w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budżet UE. Polska chce zmian w propozycji powiązania funduszy z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 06:56
Przed kolejnym unijnym szczytem kraje Wspólnoty wciąż są podzielone w ważnych kwestiach. Polska będzie zabiegać m.in. o zwiększenie funduszy w polityce spójności oraz o brak powiązania przyznawania środków z praworządnością - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: wesprzemy rząd w walce o jak najlepszy budżet UE

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 12:48
- Z całą pewnością poprzemy rząd w próbach wynegocjowania jak najlepszego budżetu UE, bo to nie jest budżet dla rządu, tylko dla obywateli - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski. - Nawet sugerujemy rządowi, żeby negocjował twardziej - dodał.
rozwiń zwiń