X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adam Bielan: prezydent Andrzej Duda będzie na debacie telewizji publicznej w poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:55
- Telewizja publiczna zaprosiła na poniedziałek oba sztaby. Jest to debata z udziałem publiczności, wyborcy będą mogli zadawać pytania. To ma sens - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, europoseł i rzecznik sztabu prezydenta. - Można zastanawiać się, czy Rafał Trzaskowski zgodzi się przyjść na tę debatę. - dodał.
Adam Bielan
Adam BielanFoto: PR24

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Obecny prezydent wygrał wybory w dwunastu województwach. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w czterech. Najwyższa frekwencja była na Mazowszu, a najniższa w województwie opolskim. W skali kraju frekwencja wyniosła 66,5 procent.

PKW podała dane ze 100 proc. obwodów głosowania. Według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc., a Szymon Hołownia - 13,87 proc. - poinformował przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Zagłosowało ponad 19 milionów Polaków.

"Telewizja publiczna zaprosiła na poniedziałek oba sztaby"

Debatę z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego planuje Telewizja Polska. Miałaby się ona odbyć 6 lipca w Końskich w województwie świętokrzyskim. Program ma zostać zrealizowany w nowatorskim formacie, który zakłada zadawanie kandydatom pytań przez publiczność. Udział w niej zadeklarował już Andrzej Duda. Z kolei Rafał Trzaskowski przyjął zaproszenie do zaplanowanej wcześniej debaty w TVN, TVN24, Onecie i WP, na które to zaproszenie nie odpowiedział jeszcze prezydent. 


Posłuchaj
14:26 BIELAN.mp3 30.06.2020. Można zastanawiać się, czy Rafał Trzaskowski zgodzi się przyjść na debatę telewizyjną. Może obawiać się pytań wyborców (...) (24 Pytania/ PR24)

W Audycji "24 Pytania" europoseł Adam Bielan potwierdził udział prezydenta RP w debacie organizowanej przez telewizję publiczną. - Prezydent Andrzej Duda będzie na debacie telewizji publicznej w poniedziałek - powiedział rzecznik sztabu prezydenta. - Telewizja publiczna zaprosiła na poniedziałek oba sztaby. Jest to debata z udziałem publiczności, wyborcy będą mogli zadawać pytania. To ma sens - dodał. 

PAP Andrzej Duda spotkanie wyborcze 1200.jpg
"Czeka nas przejście przez Morze Czerwone". Prof. Andrzej Gil o kampanii wyborczej

Gość audycji był pytany, czy jego zdaniem urzędujący prezydent będzie miał z kim debatować. - Można zastanawiać się, czy Rafał Trzaskowski zgodzi się przyjść na tę debatę. - powiedział Adam Bielan, który przypomniał, że "po ostatniej debacie, po nieudanym występie w TVP, Rafał Trzaskowski narzekał na jakość pytań". - Rafał Trzaskowski stwierdził, że te pytania mu nie odpowiadają. Jestem przekonany, że chętniej odpowie na pytania zadawane przez wyborców - dodał Adam Bielan.

Gość PR24 nawiązał do zachowania Rafała Trzaskowskiego podczas spotkania z mieszkańcami Płocka, gdy jeden z lokalnych dziennikarzy zapytał kandydata KO o "nieoczyszczone ścieki płynące z Warszawy", w odpowiedzi na co tłum zwolenników polityka zacząć krzyczeć i buczeć. Trzaskowski na początku tylko się roześmiał, a po chwili zabrał głos, ale na pytanie nie odpowiedział.

PAP Rafał Trzaskowski Grudziądz 1200.jpg
Prof. Kazimierz Kik: Trzaskowski nie jest remedium na schorzenia polskiej polityki

- Rafał Trzaskowski może obawiać się pytań wyborców (...) - zauważył w PR24 Adam Bielan, powołując się na sytuację w Płocku.

"Rafał Trzaskowski ma duże problemy z pamięcią"

Adam Bielan podkreślał w PR24 ponadto, że kampania wyborcza jest obecnie w takiej fazie, że Rafał Trzaskowski będzie pytany i rozliczany ze swoich wszystkich działalności publicznych.

Rafał Trzaskowski był dwukrotnie ministrem, a teraz będzie rozliczany z tego, jak sprawuje urząd prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski, startując w wyborach w 2018 roku, obiecywał warszawiakom, że będzie prezydentem pełną kadencję. Zrobimy wszystko, żeby słowa dotrzymał - stwierdził Adam Bielan i dodał, że prezydent Warszawy ma "duże problemy z pamięcią". - Nie pamiętał, że 4 lata temu był posłem, nie pamiętał, że wtedy było głosowanie nad obniżeniem wieku emerytalnego, a sam głosował przeciwko - wyliczał Adam Bielan. 

W audycji także o tym, jak Rafał Trzaskowski funkcjonuje w sytuacjach kryzysowych oraz prognozy przed II turą wyborów prezydenckich. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Adam Bielan (europoseł, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/IAR

Czytaj także

"Trzaskowski ma ograniczone możliwości pozyskania głosów". Publicysta o drugiej turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:55
- Rafał Trzaskowski zgromadził ponad 800 tys. głosów więcej niż Koalicja Obywatelska w wyborach parlamentarnych, wydaje się, że możliwości jego elektoratu są już na wyczerpaniu i będzie walczył o wyborców Szymona Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa), który wraz z Hubertem Biskupskim dyskutował o strategii wyborczej kandydatów w II turze wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kandyduje po to, by nie zadawać mu pytań". Miłosz Manasterski o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:42
- Rafał Trzaskowski, przechodząc do drugiej tury wyborów, nie zmienia swojej postawy. Twierdzi, że jest pojednawczy, a z drugiej strony zapowiada wręcz cenzurę - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystkie chwyty będą dozwolone". Politolog o kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 21:32
- Stawka tych wyborów jest bardzo wysoka, a Rafał Trzaskowski i jego sztab muszą gonić Andrzeja Dudę, który jest parę okrążeń z przodu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Centrum Daszyńskiego i UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rafał Trzaskowski idzie w kierunku plebiscytu". Sergiusz Trzeciak o drugiej turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 21:44
- Trzaskowski idzie w kierunku plebiscytu, w którym jego zdaniem, powinni go poprzeć wszyscy, którzy są przeciwko PiS. Unika w tej chwili kampanii programowej, idzie w kierunku kampanii skierowanej na prosty wybór - mówił w Polskim Radiu 24 Sergiusz Trzeciak, ekspert od wizerunku politycznego.
rozwiń zwiń