X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kluczowe wsparcie inwestycji". Sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów o sytuacji gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 13:14
- Polska, będąc na ścieżce wzrostu w ostatnich latach, polityka wspierająca rozwój gospodarki, stabilna sytuacja budżetu i poduszka finansów, która mieliśmy na początku pandemii, sprawiają, że jesteśmy w lepszej sytuacji niż inne państwa. Mechanizmy wsparcia tarczy antykryzysowej to była słuszna decyzja - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Rzeczkowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Deficyt budżetu państwa ma wynieść 109,3 mld zł, wobec zakładanego wcześniej zerowego deficytu.

Mazur 1200.jpg
Forum Ekonomiczne 2020. Krzysztof Mazur: chcemy tworzyć fabryki odporne na COVID-19

Rząd przewiduje też, że w całym 2020 r. PKB obniży się o 4,6 proc., wobec wzrostu o 4,1 proc. rok wcześniej i wzrostu 3,7 proc. zakładanego w ustawie budżetowej na 2020 r.

Jak zaznaczyła Magdalena Rzeczkowska, podczas uruchomienia mechanizmów pomocowych najważniejsze było ratowanie polskich przedsiębiorstw, zachowanie ich płynności i zachowanie miejsc pracy. - To był pierwszy element pomocy, kolejnym jest wsparcie rozwoju gospodarczego, możliwości inwestowania przez przedsiębiorstwa. To mechanizmy mające umożliwić restart gospodarki, zależy nam na tym, by w tej chwili nie stosować mechanizmów ratujących, ale pomagających w tym, by inwestować, by gospodarka się rozwijała, a przedsiębiorstwa miały możliwość rozwoju - mówiła sekretarz stanu.

Pytana o znaczny deficyt budżetowy zaznaczyła, że jest to pewnego rodzaju inwestycja na przyszłość. - To pieniądze włożone w gospodarkę, które, jak liczymy, wrócą. Deficyt na ten rok jest duży, to ponad 109 mld złotych, ale tez wskaźniki pokazują, że odbicie gospodarcze w pewnym sensie następuje. Prognozy i założenia do kolejnego budżetu zakładają już deficyt o połowę mniejszy i wyższe wpływy podatkowe - podkreślała.

Czytaj również:

Zgodnie z projektem nowelizacji budżetu na 2020 r. przeciętne zatrudnienie obniży się o 2,4 proc. (wobec wzrostu o 1,5 proc. w 2019 r. i 0,5 proc. zakładanych w ustawie budżetowej na 2020 r.), w tym w sektorze przedsiębiorstw o 2,0 proc.

Na koniec roku przewiduje się wzrost bezrobocia do 8 proc., z 5,2 proc. na koniec 2019 r. oraz 5,1 proc. założonych w ustawie budżetowej na 2020 r., a przeciętna inflacja powinna zwiększyć się do 3,3 proc., wobec 2,3 proc. rok wcześniej oraz 2,5 proc. zakładanych wcześniej na rok 2020.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Zagórski, minister cyfryzacji

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 11.45

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej: pieniądze z UE bardzo pomogą polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:51
- Duże pieniądze z funduszy europejskich są szansą dla inwestycji publicznych, firm i samorządów - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, który jest gościem rozpoczynającego się dziś trzydniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: współpraca naszego regionu będzie kluczowa dla wzrostu po kryzysie gospodarczym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:00
Wymiar współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej miał duże znaczenie jeszcze przed pandemią. Dziś, wobec pandemii i jej następstw dla gospodarki światowej jeszcze zyskuje. Niezbędne jest jednak zintensyfikowanie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej albo jeszcze szerzej Inicjatywy Trójmorza - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Zbigniew Krysiak z SGH i Instytutu Myśli Schumana oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń