X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polska nie buduje w UE koalicji". Gabriela Lenartowicz o unijnych negocjacjach budżetowych

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 08:35
- Mamy kolejne strategie do walki z pandemią, których już nikt nie jest w stanie zidentyfikować i zobaczyć w nich konkretu. Podobnie wygląda kwestia negocjacji w EU, gdzie tak naprawdę wzruszamy ramionami, a nie budujemy koalicji poparcia dla naszych działań, tak by Europa myślała o nas jako o nowoczesnym, tolerancyjnym i praworządnym kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz, poseł Platformy Obywatelskiej.
Gabriela Lenartowicz
Gabriela LenartowiczFoto: PR24

W środę ambasadorowie państw członkowskich UE mają przedyskutować w Brukseli propozycję niemieckiej prezydencji dotyczącą mechanizmu warunkowości w budżecie UE. Dotyczy ona zawieszenia funduszy za łamanie praworządności.

Borys Budka w Sejmie 1200 pap .jpg
Waldemar Buda: Platformie Obywatelskiej brakuje charyzmatycznego lidera i oferty programowej

Gabriela Lenartowicz podkreślała znaczenie działań, które służą wychodzeniu Polski z kryzysu ekonomicznego po pandemii.

Partie polityczne powinny mniej zajmować się sobą, a bardziej obywatelami, którzy liczą na zaopiekowanie się nimi. Dzisiaj najważniejsze kwestie to sytuacja pandemiczna, bezpieczeństwo zdrowotne i gospodarcze oraz szczyt państw Unii Europejskiej, który będzie obradował ws. budżetu, w tym ustalał zasadę warunkowości w przyznawaniu środków europejskich. Od tego w dużym stopniu zależy nasza pomyślność i rozwój oraz bezpieczeństwo wychodzenia gospodarki ze stanu pandemii. Niestety, nie słyszę konkretnych rządowych propozycji, które mogłyby mnie, jako obywatela, przekonać, że partia rządzącą zajmuje się Polakami - stwierdziła.

Posłuchaj
10:07 _PR24_AAC 2020_09_30-07-35-33.mp3 30.09.2020 Gabriela Lenartowicz (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

W ostatni piątek doszło do wyboru nowego przewodniczącego parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Został nim, w miejsce Borysa Budki, Cezary Tomczyk, który otrzymał 115 głosów, a jego kontrkandydatka Urszula Augustyn - 56 głosów. Poseł komentowała wynik wyborów.

- Ci, którzy głosowali za Urszulą Augustyn, optowali za pełnym profesjonalizmem organizowania pracy parlamentarnej, przykładali większą wagę do tego niż do kwestii stricte politycznych - zaznaczyła.

-  Podkreślaną zaletą Cezarego Tomczyka była kampania Rafała Trzaskowskiego, którą w dużym stopniu organizował. Większy nacisk powinniśmy położyć jako Klub Koalicji Obywatelskiej na działania ściśle polityczne, to ma być wsparcie zarówno dla PO, jak i przyszłej i obecnej działalności Rafała Trzaskowskiego - zauważyła Gabriela Lenartowicz.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Gabriela Lenartowicz (poseł PO)

Data emisji: 30.09.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Musimy dbać o interesy Polski". Jan Pietrzak o debacie w UE nt. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:35
- Biurokracja Unii Europejskiej zgromadzona w Brukseli ma odrębne cele niż narody europejskie. My, Polacy, mam swoje obowiązki, musimy o nie dbać. Unia będzie czasami nam pomagać, a czasami przeszkadzać - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieniądze za praworządność". Doleśniak-Harczuk: Niemcy chcą prewencji w UE

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 17:25
- Jeżeli Niemcom uda się przeforsować zasadę "pieniądze za praworządność", to będzie to tylko pierwszy krok. Pojawią się następne, ale będzie to też zależeć od pozostałych państw UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica. 
rozwiń zwiń