more_horiz

Jan Mosiński: nie ma przesłanek do wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:59
- Na chwilę obecną kontrolujemy i monitorujemy całą sytuację, jeśli chodzi o koronawirusa. (...) Myślę, że trzymamy rękę na pulsie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

Ostatnie dni przyniosły rekordowe wzrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W związku ze znacznym wzrostem zachorowań rząd podjął decyzję o wpisaniu całej Polski do tzw. strefy żółtej - strefy z wprowadzonymi częściowymi ograniczeniami. O walce z pandemią w kraju mówił w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" poseł PiS Jan Mosiński.

covid ludzie stock 1200 (2).jpg
"Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli". Eksperci PAN o pandemii

Gość PR24 podkreślił, że nie zgadza się z padającymi w części mediów, m.in. w "Newsweeku" twierdzeniami, że rząd "przegrał walkę z koronawirusem". - Przypominam, że od wiosny walczymy z koronawirusem i dzięki naszym działaniom, zwłaszcza tarczom antykryzysowym, które krytykowało wiele środowisk z partii opozycyjnych, uratowaliśmy ok. 3 mln miejsc pracy, a z budżetu państwa trafiło do polskich firm (...) ponad 142 mld zł. Gdyby tego nie było, mielibyśmy 3-milionowe bezrobocie i totalny chaos w Polsce - mówił Jan Mosiński.

Zobacz także:

Walka z pandemią trwa

Poseł PiS podkreślił, że walka z pandemią nadal trwa. Polityk został zapytany, czy w związku z rekordami dziennymi zakażeń uważa, że należy w Polsce wprowadzić stan wyjątkowy lub inny stan nadzwyczajny.

- Nie ma na chwilę obecną przesłanek ku temu, aby wprowadzać któryś ze stanów (nadzwyczajnych). Na chwilę obecną kontrolujemy i monitorujemy całą sytuację, jeśli chodzi o koronawirusa. Jest specjalny zespół, który ma za zadanie codziennie monitorować sytuację w skali ogólnopolskiej poprzez 16 zespołów wojewódzkich i tak dalej. Myślę, że trzymamy rękę na pulsie - mówił Jan Mosiński.

Libicki1200.jpg
Libicki: mówienie o tym, że koronawirus nie istnieje, jest totalną bzdurą

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się też do trwających w weekend demonstracji tzw. antymaseczkowców - osób przeciwnych wprowadzaniu w Polsce zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19. Ich zachowanie nazwał "daleko idącą nieodpowiedzialnością i brakiem szacunku do prawa". - Można się nie zgadzać, żyjemy w wolnym kraju. Można się nie zgadzać z takim czy innym rozwiązaniem, ale ono obowiązuje i należy go przestrzegać - podkreślił.

Posłuchaj
12:00 PR24_MPLS 2020_10_12-07-15-31_JanMosiński.mp3 Jan Mosiński o walce z koronawirusem w Polsce ("242 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Gość: Jan Mosiński (PiS)
Data emisji: 12.10.2020
Godzina emisji: 07.15

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także