X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mieszkańcy oczekują zmian". Ewa Leniart o wyborach prezydenta Rzeszowa

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 08:25
- Udział w debacie jest naturalnym sposobem zaprezentowania kandydata i jego programu. Merytoryczna dyskusja jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Leniart, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Rządzący Rzeszowem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera wybory mają się odbyć 9 maja.

Ewa Leniart forum 1200.jpg
"Wierzę, że zwycięży". Radosław Fogiel o kandydaturze Ewy Leniart na prezydenta Rzeszowa

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na włodarza tego miasta jest Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

Ewa Leniart podkreślała, że 18 lat rządów Tadeusza Ferenca w Rzeszowie wywarło znaczący wpływ na rozwój miasta. - Dziś pojawiają się nowe możliwości, mieszkańcy też oczekują istotnych zmian - stwierdziła.

- Mieszkańcy oczekują przede wszystkim zatrzymania procesu betonowania miasta, który jest uciążliwy dla mieszkańców wielu osiedli, gdzie na ostatnich skrawkach zieleni pojawiały się decyzje o warunkach zabudowy i to budynkami wielopiętrowymi, podczas gdy zabudowa miasta jest raczej niezbyt wysoka, oznacza to ogromne uciążliwości dla mieszkańców i niedostosowanie infrastruktury drogowej, korki i problemy z przemieszczaniem się w mieście - mówiła gość audycji.

Jak dodała wojewoda, kampania wyborcza znacząco przyśpiesza. Stwierdziła także, że jest gotowa do wzięcia udziału w debacie kandydatów. - Oczywiście udział w debacie jest naturalnym sposobem zaprezentowania kandydata i jego programu. Merytoryczna dyskusja jest bardzo oczekiwana przez mieszkańców - zaznaczyła.

Posłuchaj
11:06 PR24_mp3 2021_04_20-07-35-42.mp3 Ewa Leniart o wyborach w Rzeszowie (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

Ewa Leniart odniosła się także do sprawy szczepień przeciwko COVID-19 w regionie. -  Każdy wojewoda dąży do tego, by zaszczepić jak najwięcej osób. Jest naturalne, że mieszkańcy ościennych powiatów przyjeżdżali do Rzeszowa, by je zrealizować. (…) Wszyscy chcemy powrócić do normalności - stwierdziła, zwracając uwagę, że Rzeszów i region Podkarpacia były i są bardzo dotknięte koronawirusem.

Czytaj także:

Na stanowisko prezydenta Rzeszowa kandyduje wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana m.in. przez Prawo i Sprawiedliwość oraz rzeszowski region NSZZ "Solidarność". Kandydatem jest także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który został zaproponowany przez byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca i jest przez niego konsekwentnie wspierany.

Kolejny kandydat to Konrad Fijołek, były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa. Popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i ruch Polska 2050.

O fotel prezydenta miasta ubiega się również reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych Grzegorz Braun, który jest posłem Konfederacji z okręgu rzeszowskiego.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Goście Ewa Leniart

Data emisji: 20.04.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

"To miasto potrzebuje dobrego gospodarza". Kasprzak o wyborach w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 17:13
- W Rzeszowie potrzebny jest dobry gospodarz, potrzebny jest spokój. Ale jak widzę, że minister Marcin Warchoł z dnia na dzień staje się apolityczny, to mnie to śmieszy – podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Mieczysław Kasprzak. 
rozwiń zwiń