X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Sobolewski: osoby, które niemile nas zaskoczyły, będą musiały ponieść odpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 08:05
- Szanujemy zdanie Solidarnej Polski, przekonywaliśmy do końca i mieliśmy nadzieję na zmianę stanowiska. Liczyliśmy, że będzie przynajmniej głos wstrzymujący. Nic takiego nie nastąpiło. O konsekwencjach zdecydują władze klubu PiS - mówił na antenie Polskiego Radia 24 szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Zgodnie z zapowiedziami politycy Solidarnej Polski w ogromnej większości nie opowiedzieli się za Funduszem Odbudowy. Za nieprzyjęciem ustawy opowiedzieli się jednak również członkowie klubu PiS. Przeciw były m.in. Anna Siarkowska i należąca do PiS Małgorzata Janowska. Wbrew władzom partii zagłosował też poseł Sławomir Zawiślak. 

Marek Ast 1200.jpg
Sejm przegłosował Fundusz Odbudowy. Ast: wymagała tego polska racja stanu

Gość Polskiego Radia 24 zapowiedział, że nie obejdzie się bez konsekwencji. - Osoby, które niemile nas zaskoczyły, będą musiały ponieść odpowiedzialność. Decyzje w tej sprawie zapadną najpewniej w przyszłym tygodniu - stwierdził szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. 

Jego zdaniem nie należy zawężać tej sytuacji tylko do trzech posłów. - Należy rozróżnić sytuację członków klubu parlamentarnego PiS, których jest 233 i kwestię członkostwa partyjnego. Na podstawie regulaminu klubu będą wyciągane konsekwencje wobec członków klubu parlamentarnego PiS, w tym z Solidarnej Polski. Szanujemy zdanie Solidarnej Polski, przekonywaliśmy do końca i mieliśmy nadzieję na zmianę stanowiska. Liczyliśmy, że będzie przynajmniej głos wstrzymujący. Nic takiego nie nastąpiło. O konsekwencjach zdecydują władze klubu - tłumaczył Sobolewski. 

Szef Komitetu Wykonawczego PiS podkreślił, że ostatnie głosowania w Sejmie pokazały, iż Zjednoczona Prawica ma stabilną większość. - Powinno to wszystkim uzmysłowić, że w jedności siła. W ostatecznym głosowaniu byliśmy nawet bliscy większości konstytucyjnej. Przed nami perspektywa rozmów ws. Nowego Polskiego Ładu, który będzie odpowiedzią na postcovidową rzeczywistość. Liczymy, że będzie to termin majowy - mówił Sobolewski. 

Natomiast działania po stronie opozycji nazwał teatrem. - Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że przeciwnicy ratyfikacji powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Prawie otarli się o Trybunał Stanu posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy wstrzymali się w głosowaniu. Słyszeliśmy też głosy ze strony PSL, że będą przeciwko. Tymczasem zagłosowali za. Jedynie Lewica od początku skłaniała się ku poparciu. To był teatr, w dodatku ze słabymi aktorami - podsumował. 

Posłuchaj
11:52 PR24_mp3 2021_05_06-07-08-05.mp3 Krzysztof Sobolewski o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Poseł PiS wyraził również nadzieję, że najpóźniej w przyszłym tygodniu Senat zajmie się ustawą i do 20 maja zostanie ona złożona u prezydenta.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania-Rozmowa Poranka"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS
Data emisji: 6.05.2020
Godzina emisji: 7.06

PR24

Czytaj także

"Przeważyły układanki polityczne". Łukasz Jankowski o stanowisku PO ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 11:55
- Platforma Obywatelska zachowała się trochę tak, jakby nie uznawała rządu. Chyba nie chodziło do końca o Fundusz Odbudowy. Większą rolę odgrywały układanki polityczne, wizja rozbicia koalicji rządzącej i powołania nowej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
rozwiń zwiń